All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Plate Medical Casters For Heavy Medical Equipment 275lbs Loaded Capacity Double Brake
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Color: | White+Grey |
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
Plate Medical Casters with Loaded Capacity of 275lbs and Nylon Bracket Material
| Load Capacity: | 125kg |
|---|---|
| Color: | White+Grey |
| Brake: | Double Brake |
62mm Adjustable Leveling Caster
| Product Name: | 80F Plate Swivel Adjustable Leveling Caster Wheels Industrial Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Swivel Caster |
| Wheel Color:: | White+Black |
300kg Loading 6 Inch Polyurethane Wheels , ISO9001 Spring Loaded Caster Wheel
| Product Name: | 6 Inch 300kg Capacity Heavy Duty Iron Pu Single Spring Casters For Garages |
|---|---|
| Style:: | Swivel Single Spring Caster |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
No Marking Heavy Duty Casters Iron PU
| Product Name: | Heavy Duty 150mm Top Plate Double Ball Bearing Iron Red Pu Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
6 inch plate black pvc tread on pp core swivel medium duty casters
| Product Name: | 6 Inch Plate Black Pvc Tread On Pp Core Swivel Medium Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters |
| Wheel Color:: | Black+White |
280kg Capacity 5" Heavy Duty Industrial Wheels Hollow Plastic
| Product Name: | 5 Inch Swivel Plate Ball Bearing Plastic Heavy Duty Casters With Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Plastic Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PP+PP |
2 Inch 70kg Capacity Low Profile Caster Wheels For Industrial Machines
| Product Name: | 2 Inch 154lbs 70kg Plate Swivel Black Plastic Low Profile Caster Wheels For Industrial Machines |
|---|---|
| Style:: | Plastic Low Profile Caster Wheels |
| Wheel Diameter:: | 50 Mm |
Wholesale 8 inch Big Size Black Industrial Wheel Plate Mount PP Heavy Duty Casters Lock
| Product Name: | Wholesale 8 Inch Big Size Black Industrial Wheel Plate Mount PP Heavy Duty Casters Lock |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Side Brake Pp Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Rigid 440LBS 4 Inch Rubber Swivel Caster Wheels Silent Floor Protecting
| Product Name: | 4 Inch Soft Direction Wheels 440LBS Grey TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4x2 Inch |

