All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate swivel heavy duty casters ] match 489 Products.
280kg Loading Heavy Duty Ball Bearing Wheels , 6 Inch Heavy Duty Swivel Castors
| Product Name: | 6 Inch 42mm Width Top Plate Double Ball Bearing Plastic Pp Heavy Duty Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | PP Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PP/Plastic |
6 Inch Heavy Duty Swivel Castors With White Plastic Wheels Ball Bearing
| Product Name: | 6 Inch Heavy Duty Swivel Castors With White Plastic Wheels |
|---|---|
| Style:: | PP Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | Plastic |
360kg Loading Directional Locking Swivel Casters , Heavy Duty Castors 150mm
| Product Name: | 150mm Green Painted High Capacity Plate Swivel White Nylon Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Green Painted Heavy Duty Casters |
| Type:: | Total Brake |
280kg Capacity 5" Heavy Duty Industrial Wheels Hollow Plastic
| Product Name: | 5 Inch Swivel Plate Ball Bearing Plastic Heavy Duty Casters With Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Plastic Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PP+PP |
ISO9001 FP 5 Inch Heavy Duty Trolley Wheels With Ball Bearing
| Product Name: | 5 Inch Swivel Plate Ball Bearing Co-Polyethylene Heavy Duty Casters Trolley Wheels |
|---|---|
| Style:: | FP Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | FP/Co-Polyethylene |
Industrial Bolt-Hole Casters With Heavy Duty Design And Iron Wheel Center
| Type: | Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Bearing: | Ball Bearing |
Front Brake Polyurethane Casters For Heavy Duty Loads Black Wheels Plate Mounted
| Bolt Hole Size: | 0.375 Inches |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Caster Type: | Heavy Duty |
Steel Heavy Duty Swivel Caster 2000 Lbs Load Capacity 3.5 Inch Swivel Radius
| Caster Type: | Heavy Duty |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Style: | Super Heavy Duty Steel Caster |
Bolt Hole Spacing 25 Inches Heavy Duty Wheel Caster Rubber PU Nylon TPR Industrial Casters for Heavy Load Equipment Mobility
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Stem Size: | M12x15mm |
Swivel TPR Light Duty Casters Grey Wheel 2-4 Inch Diameter
| Wheel Core: | Plastic |
|---|---|
| Wheel Width: | 19-24mm |
| Wheel Material: | TPR |

