All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
Industrial Roller Bearing Scaffolding Heavy Duty PU Caster Wheels for Heavy-Duty Equipment
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Stem Material: | Solid Steel Core |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
200kg Capacity 125x36mm Rubber Casters With Steel Bracket
| Product Name: | 125x36mm 200kg Swivel Fixed Plate Threaded Stem Bolt Hole Elastic Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
No Marking 350kg Loading 10 Inch Heavy Duty Caster Wheels With Aluminium Core
| Product Name: | 10 Inch 350kg Swivel Top Plate Aluminium Core Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 250mm |
352lbs Capacity Solid Rubber Casters
| Product Name: | 10 Inch 352lbs Capacity Swivel Black Rubber Standard Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Rubber Standard Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |
Light Duty 2 Inch Black Rubber Casters Side Brake Soft Swivel Caster Wheel For Hardwood Floor
| Wheel Width: | 20.3mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Light Duty Casters |
Adjustable Leveling Caster Wheels Perfect Combination of Durability and Efficiency 1-4 Inches Wheel Width
| Load Capacity: | Up To 5,000 Lbs |
|---|---|
| Brake: | Yes/No |
| Finish: | Zinc Plated/Powder Coated/Stainless Steel |
Industrial 5 Inch Medium Duty PU Swivel Caster Wheels with Durable and Smooth Rolling Design
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
Versatile Stem Size M12x15mm Caster Wheels 3 Inch Steel for Trolley Cart
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Black 200kg Loading 8 Inch Solid Rubber Casters Wearable
| Product Name: | 8 Inch 440lbs 200kg Swivel Top Plate Threaded Stem Steel Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
Ultralight Scaffold Caster Wheels for Steel Scaffolds
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Stem Material: | Solid Steel Core |

