All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
Industrial Grade Casters with Pressed Steel Housing
| Temperature Range: | Up To 300°F |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Brake: | Yes/No |
3 Inch Steel Caster Wheels With 2.5 Inch Bolt Hole Spacing
| Stem Size: | M12x15mm |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
Environmental Friendly and Smooth Rolling Furniture Caster Wheel with Ball Bearing
| Feature: | Environmental Friendly |
|---|---|
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
| Wheel Diameter: | 3-5 Inches |
Swivel/Rigid/Double Brake Mobile Scaffolding Caster Wheel for Heavy-Duty Scaffoldings
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Width: | 50mm |
200x50mm 440lbs Loading Rubber Casters With Threaded Stem
| Product Name: | 200x50mm 440lbs Swivel Fixed Plate Threaded Stem Bolt Hole Gray Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Gray Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
OEM 125mm Heavy Duty Casters 200kg Capacity Fixed Plate Caster Wheel Manufacturer
| Product Name: | OEM Rubber Wheel 125mm 200kg Capacity Fixed Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" Rubber Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
50MM Bolt Hole Swivel Head 132LBS TPR Rubber Casters Twin Wheel Industrial Castor Wheels
| Product Name: | 50MM Bolt Hole Swivel Head Wheel 132LBS Load Capacity Light Duty TPR Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel TPR Bolt Hole Swivel Casters |
| Wheel Color:: | Grey |
Heavy Duty Trolley Cart Caster Wheels 3 Inch Steel for Heavy Loads and Rough Terrain
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
TPR 100mm 70kg Loading Rubber Casters With Double Brake
| Product Name: | 100mm 70kg Double Brake Top Plate Bolt Hole Gray Tpr Swivel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | TPR Light Duty Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Gray |
50mm Wheel Width Extra Heavy Duty Nylon Wheels Casters Polyurethane Wheels Built for Heavy Load Industrial Applications and Mobility
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Bolt Hole Size: | 0.375 Inches |

