All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 257 Products.
3-3/4 X 3-3/4 Inch Mounting Plate Size 5 Inch Medium Duty PU Swivel Caster Wheels for Heavy-Duty Material Handling
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
4" Swivel Head Grey TPR Floor Protecting Bolt Hole Caster Wheels
| Product Name: | 4" Bolt Hole Type 360° Swivel Head Grey TPR Floor Protecting Wheel Light Duty Casters For Furnitures |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Swivel Head Tpr Casters |
| Bracket Material:: | Steel |
Steel Treaded Stem Mobile Scaffolding Caster Wheel for Easy Maneuverability and Durable Performance
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
200-500kg Capacity Swivel Caster Wheels 3/4/5/6/8 Inch Load Bearing Casters
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Heavy-duty Industrial-grade Casters Ball Bearing and 3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius for High Load Capacity
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
Heavy Duty Grey TPR Caster Wheels Silent Swivel Plate Casters Zinc Plated Finish
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
Transportation Brak Type Caster Wheel Caster 200/250kg Load 50mm Steel Treaded Stem
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
| Load Capacity: | 200/250kg |
Set Of 4 High Quality Pressed Steel Chrome Plated Ball Bearing Tpr Threaded Stem Furniture Caster Wheel
| Features: | Easy To Install |
|---|---|
| Material: | Thermoplastic Rubber |
| Surface Treatment: | Silver Chrome Plated |
3" Rubber Wheel Black Color Rigid Plate Light Duty Casters
| Product Name: | 3" Rubber Wheel Black Color Rigid Plate Light Duty Industrial Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 3" Hard Rubber Casters |
| Caster Style:: | Fixed |
4 Inch Blue Wheel Swivel Elastic Rubber Casters With Brake Top Plate Soft Industrial Rubber Wheels
| Product Name: | 4 Inch Blue Wheel Swivel Elastic Rubber Casters With Brake Top Plate Soft Industrial Rubber Wheels |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 4inch |

