All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
880LBS Drying Rack Side Brake Swivel 6 Inch Phenolic Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Drying Rack Trolley Wheel Swivel Side Brake Heat Resistant Industrial Casters Supplier China |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Drying Rack Casters |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
85mm Rubber Casters Swivel Threaded Stem 110lbs Capacity
| Product Name: | 85mm Black Rubber Casters Swivel Threaded Stem Industrial Castor Wheels Supplier China |
|---|---|
| Style:: | Threaded Stem Industrial Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 85mm |
250mm Rubber Casters 10 Inch Black Wheel Bolt Hole Type Swivel Brake Castors
| Product Name: | 250mm Industrial Rubber Casters Black Wheel Bolt Hole Type Swivel Brake Castors Factory China |
|---|---|
| Style:: | Bolt Hole Industrial Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 10 Inch |
150x50mm Black Industrial Casters 360° Pivoting Aluminium Rubber Caster Wheels Heavy Duty
| Product Name: | 150x50mm Black Industrial Casters 360° Pivoting Aluminium Rubber Caster Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster Swivel |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
Soft 5" Rubber Casters Black Wheel Swivel Stem 176lbs Capacity
| Product Name: | 5" Rubber Casters Black Wheel Swivel Stem Industrial Caster Wheels Supplys China |
|---|---|
| Style:: | Stem Industrial Casters Rubber |
| Wheel Size:: | 125mm |
3" Bolt Hole Rubber Casters Swivel Industrial Castor Wheels With Dust Covers
| Product Name: | OEM 3" Bolt Hole Rubber Casters Swivel Industrial Castor Wheels With Dust Covers |
|---|---|
| Style:: | Bolt Hole Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 75mm |
264lbs Capacity Rigid Rubber Casters 200mm Black Wheel Standard
| Product Name: | Rigid Rubber Casters 200mm Black Wheel Standard Industrial Castors Manufacturer |
|---|---|
| Style:: | Rigid Industrial Casters Rubber |
| Wheel Size:: | 200mm |
4 Inch Solid Rubber Casters Swivel Locking Threaded Stem Caster Wheels With Covers
| Product Name: | 4 Inch Solid Rubber Casters Swivel Locking Threaded Stem Caster Wheels With Covers |
|---|---|
| Style:: | Threaded Stem Lockable Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
Steel Rubber Wheel Material Rubber Casters Swivel Fixed Brake Casters Unit Weight 4kg 5kg Durable Industrial Heavy Duty
| Bearing Type: | Roller/Double Ball/Plain Bearing |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
| Load Capacity: | 100-300 KG |
Zinc Plated Indoor Rubber Casters 2 Inches Wheel Diameter 46mm Wheel For Heavy Duty Movement
| Wheel Width: | 46mm |
|---|---|
| Capacity: | 264lbs |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |

