All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
Roller Bearing Scaffolding Caster Wheel 8 Inch 50mm Wheel Width for Heavy-Duty Applications
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
2.5 Inch 118LBS Load Capacity Swivel Plate Hard Rubber Wheel Industrial Grade
| Product Name: | 2.5 Inch Hard Rubber Wheel 118LBS Load Capacity Swivel Plate Light Duty Industrial Casters For Sell |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Swivel Hard Rubber Casters |
| Caster Style:: | Swivel |
2 Inch Hard Rubber Swivel Wheels Twin Wheel Hollow Kingpin Bolt Hole Casters For Movable Planter Bases
| Product Name: | 2 Inch Hard Rubber Swivel Wheels Twin-wheel Hollow Kingpin Bolt Hole Casters For Movable Planter Bases |
|---|---|
| Style:: | Twin-wheel Rubber Hollow Kingpin Casters |
| Wheel Color:: | Black |
Heavy Duty 5 Inch Wrought Iron Rubber Casters Side Lock Industrial Cast Iron Trolley Wheels Wholesale
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Rubber Casters |
70kg Loading Dual Wheel 50mm Rubber Casters With Lock
| Product Name: | 50mm 70kg Swivel Lock Top Plate Bolt Hole Black Hard Rubber Twin Wheel Light Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel Hard Rubber Light Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |
WBD 100mm 4" Fixed Light Duty Solid Rubber Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 4" Black Color Rubber Single Wheel For Plate Stem Bolt Hole Swivel Fixed Light Duty Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | 4" Hard Rubber Single Wheel |
| Caster Style:: | Single Wheel |
5" Rigid Plate Industiral Soft Thermoplastic Rubber Casters
| Product Name: | 5" Soft Wheel Rigid Plate Elastic Rubber European Industiral Caster Wheel Manufacutrer China |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
200x50mm Black 660LBS Capacity Aluminium Solid Rubber Casters
| Product Name: | Wholesales 200x50mm Black Wheel 660LBS Capacity Heavy Duty Rigid Aluminium Rubber Casters Screwfix |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Rigid Type European Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
6" Soft Elastic Wheel Medium Duty Swivel Plate Casters Wheels 350kg Capacity
| Product Name: | 6" Blue Soft Elastic Wheel Swivel Plate European Medium Duty Rubber Casters Whoelsales China |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
8 Inch Grey Locking Rubber Casters M16 Threaded Stem Rubber Casters Industrial Wholesale
| Product Name: | 8 Inch Grey Locking Rubber Casters M16 Threaded Stem Rubber Casters Industrial Wholesale |
|---|---|
| Style:: | European Type Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |

