All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
46mm Non Marking Cast Iron Rubber Casters Wheels Strong 264lbs Load Capacity
| Type: | Casters |
|---|---|
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
| Capacity: | 264lbs |
3-8 Inch Elastic Blue Rubber Caster Wheel Non Marking With Zinc Plated
| Bearing Type: | Roller/Double Ball/Plain Bearing |
|---|---|
| Type: | Swivel/Fixed/Brake Casters |
| Usage: | Indoor/Outdoor |
Customizable Bolt Hole Swivel Soft Rubber Caster Wheels 200mm Size
| Product Name: | Color Customizable Soft Wheel Bolt Hole Swivel Elastic Rubber Casters Supplys China |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Bolt Hole Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
ISO9001 242lbs Capacity 6 Inch Rubber Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch 242lbs Capacity Swivel Rigid Plate Bolt Hole Stem Threaded Stem Elastic Rubber Standard Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Standard Industrial Casters |
| Load Capacity:: | 110kg |
50mm Industrial Scaffolding Caster Wheels With Roller Bearings
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
|---|---|
| Wheel Width: | 50mm |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
Elastic Rubber 6 Inch Locking Swivel Casters , ISO9001 Hard Rubber Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Gold Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Pp Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Black |
10'' Rubber Casters Solid Wheel Swivel Locking Stem Caster Wheels Industrial
| Product Name: | 10inch Black Rubber Casters Solid Wheel Swivel Locking Stem Caster Wheels Industrial Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Stem Lockable Industrial Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 250mm |
150kg Capacity 100x33mm European Soft Blue Wheels Swivel Elastic Rubber Caster Wheels Wholesales
| Product Name: | 150kg Capacity 100x33mm European Soft Blue Wheels Swivel Elastic Rubber Caster Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Medium Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
7 Inch Black Rubber Industrial Wheels Metal Cover Swivel Plate Caster Wheels Factory China
| Product Name: | 7 Inch Black Rubber Industrial Wheels Metal Cover Swivel Plate Caster Wheels Factory China |
|---|---|
| Style:: | Black Rubber Industrial Caster Wheels |
| Wheel Size:: | 7 Inch |
Customable Rubber Casters Unit Weight 4kg 5kg Color Options Black Blue Green Perfect for Equipment Mobility and Industrial
| Feature: | Customable |
|---|---|
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
| Load Capacity: | 100-300 KG |

