All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial rubber caster wheels ] match 260 Products.
8 Inch Standard Industrial Lockable Black Rubber Wheels Swivel Plate Castor Wheels Supplies China
| Product Name: | 8 Inch Standard Industrial Lockable Black Rubber Wheels Swivel Plate Castor Wheels Supplies China |
|---|---|
| Style:: | Rubber Standard Industrial Casters |
| Wheel Color:: | Black |
Threaded Stem Trolley Casters Wheels for Stable and Secure Transport 3/4/5/6/8 Inches Wheel Diameter
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
Trolley Wheels Heavy Duty Rubber Wheel Diameter 8 Inches Height 125mm
| Mount: | Swivel, Rigid, Locking |
|---|---|
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
125mm 440lbs Loading Rubber Heavy Duty Casters With Lock
| Product Name: | 125mm 440lbs Plate Swivel Iron Core Blue Elastic Rubber Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx42mm |
200mm 462lbs Capacity Heavy Duty Casters With Total Brake
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Steel Core Rubber Heavy Duty Caster |
| Bracket Treatment:: | Cataphoresis |
8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys
| Product Name: | 8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Hollow Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Wearable 230kg Capacity 5 Inch Locking Swivel Casters With Green Bracket
| Product Name: | 5 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Heavy Duty Caster |
| Capacity:: | 230kg |
6 Inch 550LBS Heavy Duty Industrial Locking Swivel Plate Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Silent Gray TPR Wheel 550LBS Capacity Swivel Plate Heavy Duty Casters Factory |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch TPRswivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
200mm Rigid Plate Silent Wheels Hight Capacity Aluminium PU Casters European Type
| Product Name: | 200mm Rigid Plate Silent Wheels Hight Capacity Aluminium PU Casters European Type |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
150mm Wheel Size Polyurethane Casters Smooth Tread Durable Replacement Wheels Suitable for Heavy Load Carts and Equipment
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
| Wheel Width: | 2 Inches |

