All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial casters ] match 786 Products.
Light Duty Swivel Lock Casters For Industrial Equipment And Furniture
| Wheel Tread: | Smooth |
|---|---|
| Type: | Light Duty Casters |
| Mounting Type: | Plate |
Plastic Core Steel Housing Light Duty Casters For Industrial
| Wheel Core: | Plastic |
|---|---|
| Wheel Material: | TPR |
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
Zinc-Plating Light Duty Casters For Heavy Duty And Temperature Environments
| Wheel Width: | 45mm |
|---|---|
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
| Bracket Material: | 304 Stainless Steel |
4.5kg Steel Covered Rubber Cast Iron Casters For Indoor Furniture Handling
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
46mm Non Marking Cast Iron Rubber Casters Wheels Strong 264lbs Load Capacity
| Type: | Casters |
|---|---|
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
| Capacity: | 264lbs |
Industrial Grade 304 Stainless Steel Double Ballrace Casters
| Tread Type: | Round Shape |
|---|---|
| Surface Treatment: | Zinc-Plating |
| Mounting: | Top Plate Type |
Stainless Steel Medical Equipment Casters With 4.5 Round Tread
| Overall Height: | 4.5 Inches |
|---|---|
| Capacity: | 90-135kg |
| Tread Type: | Round Shape |
304 Stainless Steel Zinc Plated Round Shape Ball Bearing Caster
| Tread Type: | Round Shape |
|---|---|
| Surface Treatment: | Zinc-Plating |
| Bearing Type: | Ball Bearing X1 |
90-135kg Capacity Stainless Steel Thread Stem Casters With Bouble Ballrace Bracket
| Caster Type: | Thread Stem/Plated |
|---|---|
| Load Capacity: | 500 Lbs |
| Bracket Feature: | Bouble Ballrace |
4.5 Inch Heavy Duty Stainless Steel Bouble Ballrace Casters
| Bracket Feature: | Bouble Ballrace |
|---|---|
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
| Bracket Material: | 304 Stainless Steel |

