All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty polyurethane trolley wheels ] match 76 Products.
8 Inch Heavy Duty Polyurethane Trolley Wheels Swivel Type Soft Casters
| Product Name: | 8 Inch Heavy Duty Polyurethane Trolley Wheels Swivel Type Soft Casters |
|---|---|
| Style:: | Pu Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity:: | 300kg |
6x2 Inch Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 6x2 Inch Blue Polyurethane Wheel Rigid Plate PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters Supplys |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Rigid Caster |
| Wheel Size:: | 6x2inch |
Heavy Duty Polyurethane Casters Red Dual Ball Bearings 837lbs Load Capacity
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Wheel Capacity: | 837lbs |
| Color: | Red |
8 Inch FLat Tread PU Wheel Red Polyurethane Swivel Plate Trolley Wheels For Industrial Carts
| Product Name: | 8 Inch FLat Tread PU Wheel Red Polyurethane Swivel Plate Trolley Wheels For Industrial Carts |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
4x2 Inch Blue Side Brake Swivel Heavy Duty Casters Trolley Wheels
| Product Name: | Durable 4x2 Inch Blue Solid Wheel Side Brake Swivel Heavy Duty Trolley Caster Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Blue PU Side Brake Caster |
| Wheel Size:: | 4x2inch |
Mounting Size 375 X 275 Inches 3 Ton Heavy Duty PU Caster Wheel Smooth Tread Designed for Heavy Equipment Mobility and Transport
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Wheel Size: | 150mm |
| Wheel Width: | 2 Inches |
194mm Height Total Lock Brake Type 3 Ton Heavy Duty PU Caster Wheel for Heavy Duty Industrial Applications
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Overall Height: | 5 Inches |
5 Inch Polyurethane Wheel Blue PU Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters
| Product Name: | 5 Inch Polyurethane Tread Wheel Blue PU Rigid Heavy Duty Industrial Trolley Wheel Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Pure PU Wheel |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
5 Inch Heavy Duty Polyurethane Casters Swivel Plate Soft Industrial Trolley Wheels Wholesale
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Casters |
6 Inch Green Polyurethane Wheels 450kg Swivel Cast Iron PU Trolley Wheel Casters Heavy Duty
| Product Name: | 6 Inch Green Polyurethane Wheels 450kg Swivel Cast Iron PU Trolley Wheel Casters Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |

