All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty polyurethane trolley wheels ] match 76 Products.
4 Inch Swivel Stainless Steel Nylon Castors Water-proof Trolley Wheels
| Product Name: | 4 Inch Swivel Stainless Steel Nylon Castors Water-proof Trolley Wheels |
|---|---|
| Style:: | Nylon Stainless Steel Casters |
| Wheel Material:: | Nylon |
Ball Bearing Polyurethane Casters with Total Lock Brake and Hollow Core Wheels
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Mounting Size: | 3.75 X 2.75 Inches |
| Wheel Material: | PU+Iron |
Single Wheel Style Red PU Wheel Polyurethane Casters Total Lock Brake Type Durability Materials
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
2 Inch Industrial Green PU Heavy Trolleys Swivel Wheel With Ball Bearing
| Product Name: | 6x2 Inch Industrial Green PU Wheel Swivel Heavy Duty Casters For Heavy Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 6x2 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 Inch |
Swivel Transparent PU Casters Wheels For Furniture With 10-60KG Load Capacity
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
|---|---|
| Color: | White/ Black/ Red/ Yellow/ Green/ Blue/ Brown Etc |
| Feature: | Environmental Friendly |
880lbs Capacity 8 X 2 Caster Wheel , Wearable Aluminum Caster Wheels
| Product Name: | 200mm 880lbs Top Plate Green Painted Fork Aluminium Core Pu Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Pu Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |
3 Inch 4 Inch 5 Inch Soft TPR Shopping Cart Wheels Hollow Kingpin Casters Grey Bolt Hole Swivel Casters
| Product Name:: | 3 Inch 4 Inch 5 Inch Soft TPR Shopping Cart Wheels Hollow Kingpin Casters Grey Bolt Hole Swivel Casters Wholesales |
|---|---|
| Wheel Color:: | Grey |
| Wheel Material:: | TPR |
Height 194mm pu caster wheel featuring ball bearing smooth rolling caster wheel for warehouse trolleys and industrial
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
| Wheel Material: | PU+Iron |
450-850kg Loaded Capacity Polyurethane Casters with Total Lock Brake Type and PU Iron Wheel Material
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Height: | 194mm |
| Wheel Width: | 2 Inches |
Single Wheel Red PU Wheel Polyurethane Casters Offering Total Lock Brake Type Perfect Choice for Warehouse and Equipment
| Wheel Width: | 2 Inches |
|---|---|
| Tread Type: | Smooth |
| Height: | 194mm |

