All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty polyurethane trolley wheels ] match 76 Products.
144mm Polyurethane Heavy Duty Caster Wheels Dual Ball Bearings Red Iron PU Smooth Movement
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Overall Length: | 144mm |
Industrial Double Ball Bearing Heavy Duty Caster Wheel With Total Lock Brake
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Overall Height: | 7.5 Inches |
Heavy Duty Workbench Caster Wheels Hollow Core Single Wheel For Industrial Handling
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
|---|---|
| Wheel Type: | Hollow Core |
| Wheel Size: | 150mm |
6 Inch Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters
| Product Name: | 6inch Aluminium Core Orange Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters |
|---|---|
| Wheel Color:: | Orange |
| Wheel Diameter:: | 4inch/5inch/6inch/8inch/10inch |
PU 4 Inch Replacement 440LBS PP Core Heavy Duty Rigid Casters
| Product Name: | Hot Sale 4 Inch 440LBS Capacity PP Core PU Red Wheel Plate Rigid Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch Pu Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
PU 6 Inch Locking Swivel Casters , 1350kg Capacity Cast Iron Trolley Wheels
| Product Name: | 6 Inch Top Plate Swivel Large Size Cast Iron Core Pu Super Heavy Duty Caster Wheels Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Pu Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
OEM 770LBS Aluminium Top Plate Heavy Duty Rigid Casters
| Product Name: | YLCASTER OEM 770LBS Load Capacity Aluminium PU Wheel Top Plate Heavy Duty Rigid Casters |
|---|---|
| Style:: | 770lbs Aluminium Pu Rigid Casters |
| Wheel Capacity:: | 770lbs |
990LBS Capacity 6 Inch PU Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters
| Product Name: | 990LBS Capacity 6 Inch Green PU Wheel Swivel Locking Silent Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | 6 Inch Pu Swivel Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6 Inch |
1188LBS 200mm Diameter High Capacity Rigid Heavy Duty Casters
| Product Name: | WBD Supplys 1188LBS High Load Capacity Rigid Industrial Wheel 200mm Diameter Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 200mm Pu Heavy Duty Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 20 Cm |
150mm Wheel Size Polyurethane Casters Smooth Tread Durable Replacement Wheels Suitable for Heavy Load Carts and Equipment
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 1000 Lbs |
| Wheel Width: | 2 Inches |

