All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty polyurethane trolley wheels ] match 76 Products.
Heavy Duty Trolley Wheels With Ball Bearing 90mm-125mm
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Stem Size: | M12x15mm |
3/4/5/6/8 Inch Rubber Trolley Wheels with Smooth Rolling Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
100mm PU Trolley Wheels Heavy Duty
| Product Name:: | 100mm Diameter 1/2-13x4/5 Threaded Stem Dark Blue Ball Bearing Pu Shopping Trolley Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Color:: | Dark Blue |
| Wheel Material:: | PU/Polyurethane |
100mm diameter 1/2-13x4/5 threaded stem dark blue ball bearing pu shopping trolley wheels heavy duty
| Product Name:: | 100mm Diameter 1/2-13x4/5 Threaded Stem Dark Blue Ball Bearing Pu Shopping Trolley Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Wheel Color:: | Dark Blue |
| Wheel Material:: | PU/Polyurethane |
Vintage Industrial Casters 540kg Capacity Green PU 8 Inch Trolley Swivel Casters Wheels
| Product Name: | 8 Inch Swivel Big Wheel 540kg Capacity Each Green PU Heavy Duty Industrial Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Pu Heavy Duty Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
176lbs 75mm Yellow SS Heavy Duty Trolley Wheels Caster Wheels For Food Trolleys
| Product Name: | 176lbs 75mm Yellow Polyurethane Swivel Medium Duty Stainless Steel Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Polyurethane Stainless Steel Casters |
| Bearing Type:: | Precision Ball Bearing |
320kg Load Capacity PU Plate 4 Inch Swivel Casters For Trolley
| Product Name: | WBD Wholesales 320kg High Capacity Iron PU Swivel Plate Side Lock Heavy Duty Casters 4 Inch |
|---|---|
| Style:: | 320kg Iron Pu Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity:: | 320kg |
Heavy Duty 350kg PU Cast Iron Swivel Caster Wheel Without Brake
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Heavy Duty Swivel Rubber Top Plate Castor Wheel Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Zinc Painted Iron Heavy Duty Caster Wheel Set Dual Ball Bearings 144mm Length
| Overall Length: | 144mm |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Wheel Capacity: | 837lbs |

