All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial casters for equipment handling ] match 269 Products.
3 Inch Medical Plate Casters 275lbs Load Capacity Precision Ball Bearing Nylon Bracket
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
| Type: | Plate |
Single Wheel Style Red PU Wheel Polyurethane Casters Total Lock Brake Type Durability Materials
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Efficiently Transport Heavy or Bulky Items with Foldable Platform Trolley Steel Construction 15kg Capacity
| Superiority: | Portable |
|---|---|
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
| Handle Type: | Foldable |
Stainless Steel Plate Casters 3 Inch White Grey Wheels With Precision Ball Bearings
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Brake: | Double Brake |
| Material: | Stainless Steel |
Stainless Steel Precision Ball Bearing Medical Casters White Grey 275lbs Load Capacity 4 Inches Height
| Color: | White+Grey |
|---|---|
| Bearing Type: | Precision Ball Bearing |
| Wheel Size: | 4 Inch |
Color Platform Trolley Total Height 90cm for Easy Transportation
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Trolley Type: | Platform Trolley |
76*61mm Bolt Hole Spacing Thermoplastic Rubber for Versatile Industrial Needs in White Grey
| Bracket Material: | Nylon |
|---|---|
| Bearing Type: | Precision Ball Bearing |
| Wheel Size: | 4 Inch |
500kg Five Wheels Foldable Platform Trolley With Handle Industrial
| Product Name:: | 500kg Five Wheels Platform Trolleys Black Plastic Foldable Industrial Trolleys Supplier China YLcaster |
|---|---|
| Material:: | Plastic |
| Wheel Diameter:: | 5 Inch |
3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius Medium Duty Casters With 1/4 Inch Bolt Hole Size
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
High Quality 4 Inch Black PVC Casters Double Ball Bearing Threaded Stem Medium Duty Caster
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2-7/8 X 2-7/8 Inch |
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |

