All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
4" U Groove Wheels Solid Steel 1100LBS Capacity U Shape Rail Casters For Sliding Doors Wholesale
| Product Name: | 4" U Groove Wheels Solid Steel 1100LBS Capacity U Shape Rail Casters For Sliding Doors Wholesale |
|---|---|
| Style:: | U Groove Caster |
| Wheel Diameter:: | 100mm |
4 Inch Metal H Groove Wheels Solid Steel Rigid Sliding Roller Track Casters
| Product Name: | 4 Inch Metal H Groove Wheels Solid Steel Rigid Sliding Roller Track Casters |
|---|---|
| Style:: | Rigid Track Caster |
| Wheel Diameter:: | 100 Mm |
500kg Five Wheels Foldable Platform Trolley With Handle Industrial
| Product Name:: | 500kg Five Wheels Platform Trolleys Black Plastic Foldable Industrial Trolleys Supplier China YLcaster |
|---|---|
| Material:: | Plastic |
| Wheel Diameter:: | 5 Inch |
High Quality 4 Inch Black PVC Casters Double Ball Bearing Threaded Stem Medium Duty Caster
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2-7/8 X 2-7/8 Inch |
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
200-500kg Load Capacity 3-8 Inches Threaded Stem Industrial Trolley Cart Casters
| Load Capacity: | 200-500kg |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Usage: | Trolley Cart |
Solid Core Wheel Light Duty Casters 350KG Capacity Durable Casters Perfect for Material Handling and Equipment Transport
| Capacity: | 350KG |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 600KG |
| Manufacturer: | WBD |
3/4/5/6/8 Inch Rubber Trolley Wheels with Smooth Rolling Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
Furniture Casters Black Wheel Compatible With Most Furniture
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Swivel Type: | Swivel |
American Nylon Casters with Ball Bearing Type 2 Wheel Width Designed to Enhance Equipment Mobility and Provide Durable Load Support
| Caster Type: | American |
|---|---|
| Wheel Material: | PA |
| Wheel Size: | 65mm |
132lbs Load Capacity Nylon Casters In Black For Durable And Long-Lasting Performance
| Wheel Color: | Black |
|---|---|
| Usage: | Indoor |
| Wheel Size: | 100mm |

