All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
450-850kg Loaded Capacity Polyurethane Casters with Total Lock Brake Type and PU Iron Wheel Material
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Height: | 194mm |
| Wheel Width: | 2 Inches |
Hollow Core Polyurethane Casters Smooth Tread Single Wheel With 194mm Height / 2 Inches
| Style: | Single Wheel |
|---|---|
| Wheel Type: | Hollow Core |
| Height: | 194mm |
Foldable Handle Stainless Steel Platform Trolley Total Height 90cm for Easy and Safe Material Transport Solutions
| Type: | Swivel Casters |
|---|---|
| Superiority: | Portable |
| Usage: | Transporting Heavy Or Bulky Items |
PU Iron Material Polyurethane Casters for Smooth Tread and Durable Single Wheel Performance
| Mounting Size: | 3.75 X 2.75 Inches |
|---|---|
| Style: | Single Wheel |
| Overall Height: | 5 Inches |
125kg Load Capacity Nylon Plate Medical Casters White Grey 3 Inches Wheel Diameter
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
| Bracket Material: | Nylon |
Stainless Steel Medical Equipment Casters With 4.5 Round Tread
| Overall Height: | 4.5 Inches |
|---|---|
| Capacity: | 90-135kg |
| Tread Type: | Round Shape |
4" Steel V Groove Wheels Directional Pulley Ball Bearing V Groove Casters
| Product Name: | 4" Steel V Groove Wheels Directional Pulley Ball Bearing V Groove Casters |
|---|---|
| Style:: | Fixed Caster/Rigid Caster |
| Wheel Color:: | Color |
3 Inch Medical Plate Casters 275lbs Load Capacity Precision Ball Bearing Nylon Bracket
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
| Type: | Plate |
5-Inch, 6-Inch, 8-Inch Spring Shock-Absorbing Casters, Shock-Resistant, Wear-Resistant, Durable And Universal
| Operation Mode: | Foot |
|---|---|
| Stair Material: | PLASTIC |
| Plastic Type: | PU And Iron |
Trolley Platform Foldable Platform Trolley with Swivel Casters 500KG Capacity
| Usage: | Transporting Heavy Or Bulky Items |
|---|---|
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
| Total Height: | 90cm |

