All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
Single Wheel Style Red PU Wheel Polyurethane Casters Total Lock Brake Type Durability Materials
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
200x50mm Black 660LBS Capacity Aluminium Solid Rubber Casters
| Product Name: | Wholesales 200x50mm Black Wheel 660LBS Capacity Heavy Duty Rigid Aluminium Rubber Casters Screwfix |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Rigid Type European Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
5 Inch PVC Hollow Core Trolley Rigid Plate Medium Duty Casters
| Product Name: | 5 Inch Black PVC Hollow Core Trolley Wheels Rigid Plate Industial Caster Wheels Providers China |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Black Pvc Casters |
| Wheel Color:: | Black |
1/4 Inch Bolt Hole Size Gray Medium Load Casters With Wheel Color 300Lbs Capacity
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |
|---|---|
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Polyurethane 5-3/4 Inch High Capacity Casters Bolt Hole Spacing 2-7/8 X 2-7/8 Inch Overall Height
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Wheel Color: | Gray |
| Wheel Type: | Polyurethane |
5-3/4 Inch Overall Height Industrial Grade Casters 3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Double Ball Bearing Workbench Casters 2.5 Inch Wheels Corrosion Resistance
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Color: | Black |
Noiseless And Wear Resistant Trolley Wheels With M12x15mm Threaded Stem
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
Black Workbench Casters With 300Lbs Load Capacity Swivel Brake Function
| Wheel Type: | Swivel With Brake |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Style: | Swivel Caster |
4 Inch Zinc Plated Swivel Caster With Polyurethane Wheels Workbench
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Style: | Swivel Caster |
| Manufacturer: | Workbench Co. |

