All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
Foldable Platform Trolley 2/4/6 Wheels for Easy and Convenient Material Handling
| Handle Type: | Foldable |
|---|---|
| Platform: | Plastic/Stainless Steel Platform |
| Material: | Steel |
Total Lock Brake Type Casters for Material Handling Equipment with 304 Stainless Steel Bracket Material
| Capacity: | 90-135kg |
|---|---|
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
| Brake Type: | Total Lock |
880LBS Capacity Heat Resistant Rotating 6" Drying Rack Trolley Casters
| Product Name: | 880LBS Capacity Heat Resistant Rotating Wheel 6" Drying Rack Trolley Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 6" Drying Rack Trolley Casters |
| Capacity:: | 880lbs |
Nylon Bracket Steel White Grey for Industrial Applications
| Type: | Plate |
|---|---|
| Brake: | Double Brake |
| Overall Height: | 4 Inches |
Efficiently Transport Heavy or Bulky Items with Foldable Platform Trolley Steel Construction 15kg Capacity
| Superiority: | Portable |
|---|---|
| Platform Size: | 90cm X 60cm |
| Handle Type: | Foldable |
Foldable Handle Type Trolley Platform for Safe and Stable Material Handling
| Wheel Type: | TPR/PU Wheel |
|---|---|
| Weight: | 15kg |
| Total Height: | 90cm |
High Load Capacity Polypropylene 4 Inch Wheel with Bolt Hole Spacing 76*61mm
| Brake: | Double Brake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Type: | Plate |
60mm Black Plastic Small Trolley Wheels M8 Threaded Stem Swivel Solid Food Cart Casters Manufacturer YLcaster
| Product Name:: | 60mm Black Plastic Small Trolley Wheels M8 Threaded Stem Swivel Solid Food Cart Casters Manufacturer YLcaster |
|---|---|
| Wheel Material:: | Plastic |
| Type:: | Food Cart Wheels |
350KG Capacity Casters Including 2 Wheel Width Ideal for Industrial Transport and Material Handling Solutions
| Wheel Width: | 2 |
|---|---|
| Manufacturer: | WBD |
| Capacity: | 350KG |
Heavy Duty PA Light Duty Casters 350KG Capacity Solid Core Wheel Screw In Plate Mounting By WBD
| Wheel Size: | 65mm |
|---|---|
| Capacity: | 350KG |
| Wheel Material: | PA |

