All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
Swivel With Lock Polyurethane Casters Single Wheel Ball Bearing Perfect For Material Handling And Transport Applications
| Wheel Size: | 150mm |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Material: | PU+Iron |
Double Ball Bearing Workbench Casters With Swivel Caster Zinc Plated Efficiency
| Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Workbench Co. |
| Wheel Material: | Polyurethane |
Total Lock Ball Bearing Polyurethane Casters Swivel With Lock Hollow Core Wheel 194mm Height
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Width: | 2 Inches |
Non Slip Medium Duty Swivel Wheel Caster Rubber 4 Inch Wheel Diameter Medium Duty Non Slip 3-6 Inch Wheel Width
| Mounting Plate Size: | 3-3/4 X 3-3/4 Inch |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2-7/8 X 2-7/8 Inch |
| Wheel Type: | PU/PVC/TPR/PP/Rubber |
Solid Core Wheel Ball Bearing Casters American Type Plate Mounting 2
| Wheel Material: | PA |
|---|---|
| Installation Method: | Screw-In |
| Bearing Type: | Ball |
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
2 Inch Industrial Green PU Heavy Trolleys Swivel Wheel With Ball Bearing
| Product Name: | 6x2 Inch Industrial Green PU Wheel Swivel Heavy Duty Casters For Heavy Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 6x2 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 Inch |
Smooth-rotation Industrial 2 Inch Black PVC Casters For Light Duty Caster Supplier
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Overall Height: | 2-3/8 Inch |
| Stem Diameter: | 7/16 Inch |
2816LBS Capacity Cast Iron 4 PU Caster Sets Two Ball Bearing
| Product Name: | 2816LBS Capacity Pet Set Cast Iron Core PU Wheel Plate Rigid Heavy Duty Casters Manufacturer |
|---|---|
| Style:: | Iron Core Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
320kg Load Capacity PU Plate 4 Inch Swivel Casters For Trolley
| Product Name: | WBD Wholesales 320kg High Capacity Iron PU Swivel Plate Side Lock Heavy Duty Casters 4 Inch |
|---|---|
| Style:: | 320kg Iron Pu Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Capacity:: | 320kg |

