All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
2.5-Inch Steel Workbench Casters with Swivel Brake Wheels in Zinc Plated Finish
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Finish: | Zinc Plated |
Industrial Floor Lock With Steel Wheels Durable And Eco-Friendly
| Surface Treatment: | Galvanized Plated |
|---|---|
| Color: | Green |
| Wheel Material: | Steel |
660lbs Capacity 4inch Nylon Casters With Swivel Top Plate
| Product Name: | 4 Inch 660lbs Swivel Top Plate White Nylon Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Nylon Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
ISO9001 500kg Loading 8 Inch Polyurethane Industrial Wheels With Aluminium Core
| Product Name: | 8 Inch 500kg Swivel Top Plate Aluminium Core Orange Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
400kg Loading 6 Inch Polyurethane Wheels
| Product Name: | 6 Inch 400kg Top Plate Swivel Caster Iron Core Red Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
|---|---|
| Style:: | Iron Polyurethane Heavy Duty European Type Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 150mm |
2.5 Inch Black Polyurethane Wheel Casters with Double Ball Bearing
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Wheel Color: | Black |
Black Color 5 Inch Aluminium Core Rubber Swivel Ball Bearing Casters
| Product Name: | 5 Inch Black Color Heavy Duty European Aluminium Core Rubber Swivel Ball Bearing Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
Orange 5 Inch 660lbs Loading Stainless Steel Casters Wearable
| Product Name: | 5 Inch 660lbs Top Plate Fixed Swivel Orange Aluminium Pu 304 Stainless Steel Casters Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Pu Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Orange+PU |
Cast Iron 75mm Top Rigid Plate Black Fork Medium Duty Casters for table
| Product Name: | Manufacturing 75mm Top Plate Type Rigid Plate Black Fork Medium Duty Cast Iron Table Casters |
|---|---|
| Style:: | Cast Iron Rigid Casters |
| Wheel Color:: | Iron |
Industrial Strength Nylon Steel Bracket Medical Casters With 4 Inches Overall Height
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Overall Height: | 4 Inches |
| Brake: | Double Brake |

