All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty industrial caster wheels ] match 593 Products.
500kg Load Capacity Heavy Duty Trolley Wheel 8 Inch Industrial Swivel Casters Wheels
| Product Name: | YLcaster Provides 500kg Load Capacity Heavy Duty Wheel 8 Inch Swivel Heat Resistant Casters |
|---|---|
| Style:: | 500kg Swivel Heat Resistant Casters |
| Load Capacity:: | 500kg |
OEM Dark Red Polyurethane Wheel 230kg 5 Inch Swivel Casters
| Product Name: | WBD OEM 5 Inch Dark Red Polyurethane Wheel 230kg Swivel Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5 Inch Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5 Inch |
150x50mm Black Industrial Casters 360° Pivoting Aluminium Rubber Caster Wheels Heavy Duty
| Product Name: | 150x50mm Black Industrial Casters 360° Pivoting Aluminium Rubber Caster Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster Swivel |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
Steel Rubber Non Marking Rubber Casters Wheels 2 Inches With 100 Lbs Load Capacity And Steel Covers
| Tread Type: | Non-Marking |
|---|---|
| Load Capacity: | 100 Lbs |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
Industrial Grade Casters with Pressed Steel Housing
| Temperature Range: | Up To 300°F |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Brake: | Yes/No |
Side Brake Wheels 6 Inch PVC Swivel Plate Casters Heavy Duty 280KG Load
| Product Name: | Side Brake Wheels 6 Inch PVC Swivel Plate Casters Heavy Duty For Industrial Wholesales China |
|---|---|
| Style:: | Pvc Swivel Heavy Duty Casters With Side Lock |
| Construction:: | Welded Steel |
6 Inch Solid Black Wheels Heavy Duty High Temprature Casters For Ovens
| Product Name: | 6 Inch Solid Black Wheels Heavy Duty High Temprature Casters For Ovens |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty High Temprature Casters |
| Wheel Diameter:: | 6 Inch |
Smooth Workbench Heavy Duty Retractable Side Mount Casters With High Load Capacity
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys
| Product Name: | 8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Hollow Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Galvanized Plated More Products Top Plate Size 100*100*85*85 Steel Wheel Material for Performance
| Stretching Height: | 151/172/198/248mm |
|---|---|
| Color: | Green |
| Type: | Swivel |

