All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 184 Products.
30kg Capacity Red WheelsSwivel Threaded Stem Light Duty PVC Casters Side Brake
| Product Name: | 30kg Capacity Red Wheels With Side Brake Swivel Threaded Stem Light Duty PVC Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Swivel Lock Pvc Casters Stem |
| Wheel Size:: | 5cmx2.03cm |
2.5 Inch Soft Wheels Swivel Head Light Duty PVC Casters Bolt Hole Side
| Product Name: | 2.5 Inch Soft Wheels Swivel Head Bolt Hole Side Lock Light Duty PVC Casters Company In China |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Pvc Casters Bolt Hole Side Lock |
| Wheel Size:: | 6.5cmx2.5cm |
Black Floor Protecting PVC 6 Inch Swivel Caster Wheels
| Product Name: | 6 Inch Plate Black Pvc Tread On Pp Core Swivel Medium Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Casters |
| Wheel Color:: | Black+White |
Heavy Duty Trolley Cart Caster Wheels 3 Inch Steel for Heavy Loads and Rough Terrain
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
8 Inch Nylon Scaffolding Caster Wheels Solid Long Steel Stem Adjustable Height Scaffold Wheels
| Product Name:: | 8 Inch Nylon Scaffolding Caster Wheels Solid Long Steel Stem Adjustable Height Scaffold Wheels |
|---|---|
| Wheel Color:: | Red |
| Wheel Material:: | Nylon |
Customizable Rubber Casters With Load Capacity From 100 To 300 KG
| Load Capacity: | 100-300 KG |
|---|---|
| Feature: | Customable |
| Finish: | Zine Plated/Threaded Stem |
Phenolic Industrial Casters Polyurethane Wheel Type Expandable Stem Mounting 1-4 Inches Wheel Width
| Temperature Range: | Up To 300°F |
|---|---|
| Overall Height: | 2-12 Inches |
| Housing: | Made Of Pressed Steel |
125kg Load Capacity Plate Casters Durable Nylon Bracket Material for Heavy-Duty Applications
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Color: | White+Grey |
| Bracket Material: | Nylon |
Transportation Scaffolding Wheels with Load Capacity 200/250kg and Durable Solid Steel Core Stem Material
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Treaded Stem Material: | Steel |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
Plate Steel Wheel Diameter 3 Inches Suitable for Fabrication and Engineering Purposes in Various Industries
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Brake: | Double Brake |
| Wheel Size: | 4 Inch |

