All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 184 Products.
Load Capacity 100 to 300 KG Heavy Duty Rubber Caster Wheel 8 Inch Black Blue Green Performance Heavy Load Transport Wheel
| Unit Weight: | 4kg-5kg |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
| Usage: | Indoor/Outdoor |
Rigid 440LBS 4 Inch Rubber Swivel Caster Wheels Silent Floor Protecting
| Product Name: | 4 Inch Soft Direction Wheels 440LBS Grey TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4x2 Inch |
White Grey Plate Medical Casters With Stainless Steel Material For Hospital Furniture
| Load Capacity: | 125kg |
|---|---|
| Type: | Plate |
| Loaded Capacity: | 275lbs |
Zinc Plated Industrial Casters Temperature Range Up To 300°F Durable Heavy Duty Wheels for Industrial Applications and Equipment Handling
| Brake: | Yes/No |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Swivel Lock: | Yes/No |
Double Ball Bearing Heavy Duty Rubber Caster Wheel 8 Inch and Sturdy 3 to 8 Inches Diameter Perfect for Industrial Carts
| Bearing Type: | Roller/Double Ball/Plain Bearing |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Wheel Material: | Steel+Rubber/Rubber + PP Core |
Unit Weight 4kg 5kg Rubber Casters Customable Non Marking Tread Type Smooth Rolling Wheels for Warehouse and Applications
| Application: | Industry |
|---|---|
| Color : | Black/Blue/ Green |
| Wheel Material: | Steel+Rubber/Rubber + PP Core |
230kg Capacity TPR Swivel Plate Soft Casters Ball Bearing 125mm Castor Wheels
| Product Name: | Factory Sales 230kg Capacity 125mm Grey TPR Wheel Swivel Plate Soft Heavy Duty Casters Ball Bearing |
|---|---|
| Style:: | 125mm TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius Medium Duty Casters With 1/4 Inch Bolt Hole Size
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Heavy Duty 350kg PU Cast Iron Swivel Caster Wheel Without Brake
| Wheel Material: | PU+Iron |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Ultralight Scaffold Caster Wheels for Steel Scaffolds
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Stem Material: | Solid Steel Core |

