All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 184 Products.
Rigid Plate Wheels 8 Inch Orange PVC Casters Heavy Duty Trolley Wheels
| Product Name: | Rigid Plate Wheels 8 Inch Orange PVC Casters Heavy Duty Trolley Wheels Industrial Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 8" Pvc Casters Rigid |
| Construction:: | Welded Steel |
4 Inch Black PVC Hollow Core Caster Wheel Swivel Plate Ball Bearing
| Product Name: | 4 Inch Black PVC Hollow Core Wheel Swivel Plate Ball Bearing Durable Caster Wheels OEM China |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Black Casters |
| Wheel Color:: | Black+White |
5 Inch PVC Hollow Core Trolley Rigid Plate Medium Duty Casters
| Product Name: | 5 Inch Black PVC Hollow Core Trolley Wheels Rigid Plate Industial Caster Wheels Providers China |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Black Pvc Casters |
| Wheel Color:: | Black |
100mm Threaded Stem Swivel Ball Bearing Hollow Core Pvc Caster Wheel
| Product Name: | 100x32mm Threaded Stem Swivel Ball Bearing Black PVC Hollow Core Wheel Casters China |
|---|---|
| Style:: | Stem Black Casters |
| Wheel Color:: | Black, Other Can Change |
Side Brake Wheels Tread On Core Heavy Duty Casters Trolley Wheels 5 Inch
| Product Name: | 5 Inch Grey PVC Side Brake Wheels Tread On Core Casters Trolley Wheels Heavy Duty For Industrial Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 5" Pvc Casters Side Lock |
| Construction:: | Welded |
100x32mm Threaded Stem Swivel Cart Wheels Ball Bearing Hollow Core Black Casters For Hand Trolleys
| Product Name: | 100x32mm Threaded Stem Swivel Cart Wheels Ball Bearing Hollow Core Black Casters For Hand Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Screw Black Casters |
| Wheel Color:: | Black+white |
2'' Furniture Casters M11x22mm Grip Ring Stem Twin Wheel Lockable
| Product Name: | M11x22mm Grip Ring Stem Twin Wheel Lockable Black Wheel 2" Office Chair Casters With Brake |
|---|---|
| Style:: | 2" Grip Stem Black Casters With Brake |
| Wheel Color:: | Black |
M10x15mm Twin Wheel Casters Threaded Stem Lockable 50mm Office Chair Casters With Brake
| Product Name: | M10x15mm Threaded Stem Twin Wheel Lockable Black Wheel 50mm Office Chair Casters With Brake |
|---|---|
| Style:: | 2" Threaded Stem Black Casters With Brake |
| Wheel Color:: | Black |
0375 Inches Bolt Hole Size Super Heavy Duty Casters Polyurethane Wheels 4 X 45 Inches Plate Size Robust Heavy Load Capacity Wheels
| Caster Type: | Heavy Duty |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Brake: | Front Brake |
Smooth TPR Grey Zinc Plated Casters 19-24mm Wheel 2-4 Inches Swivel Radius
| Wheel Width: | 19-24mm |
|---|---|
| Temperature Range: | -20 To +100 Degrees Celsius |
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |

