All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 184 Products.
Heavy Duty 5 Inch Wrought Iron Rubber Casters Side Lock Industrial Cast Iron Trolley Wheels Wholesale
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Rubber Casters |
Zinc Plated Industrial Casters For Optimal Corrosion Protection
| Wheel Type: | Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
| Mounting Type: | Top Plate/Threaded Stem/Expandable Stem/Grip Ring Stem |
Heavy Duty Grey TPR Caster Wheels Silent Swivel Plate Casters Zinc Plated Finish
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
Industrial Wheel Casters Up To 5000 Lbs Heavy Duty With Durable Steel Finish Wheels
| Finish: | Zinc Plated/Powder Coated/Stainless Steel |
|---|---|
| Wheel Width: | 1-4 Inches |
| Swivel Lock: | Yes/No |
Stainless Steel Thermoplastic Rubber with Precision Ball Bearing Ensuring Operation and Longevity in Industrial Equipment
| Bearing Type: | Precision Ball Bearing |
|---|---|
| Wheel Size: | 4 Inch |
| Color: | White+Grey |
125mm Diameter 220LBS Capacity Swivel Threaded Stem PVC Caster Wheel With Total Locks
| Product Name: | Wholesales 125mm Diameter 220LBS Capacity Swivel Threaded Stem PVC Medium Duty Casters With Total Locks |
|---|---|
| Style:: | Threaded Stem Casters Pvc Wheel Lock |
| Wheel Color:: | Red |
Industrial Light Duty Casters Grey Smooth Wheel Tread Plastic Core Up To 144 Lbs
| Wheel Core: | Plastic |
|---|---|
| Load Capacity: | Up To 144 Lbs |
| Wheel Tread: | Smooth |
200-500kg Capacity Swivel Caster Wheels 3/4/5/6/8 Inch Load Bearing Casters
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
200mm Silver Color 300kg Capacity Hollow Core Rigid Caster Wheels Flat Tread
| Product Name: | Factory Sales 200mm Silver Iron Wheel 300kg Capacity Hollow Core Rigid Heavy Duty Casters Furniture |
|---|---|
| Style:: | 200mm Side Lock Iron Casters |
| Wheel Size:: | 20 Cm |
100x32mm Chemical Resistant Threaded Stem Swivel Caster
| Product Name: | WBD Wholesales 100x32mm Chemical Resistant Wheel Threaded Stem Medium Duty 304SS Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Stem Locking Pa 304ss Casters |
| Bearing Type:: | Plain Bearing |

