All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ 5 steel floor lock casters ] match 190 Products.
8 Inch Nylon Scaffolding Caster Wheels Solid Long Steel Stem Adjustable Height Scaffold Wheels
| Product Name:: | 8 Inch Nylon Scaffolding Caster Wheels Solid Long Steel Stem Adjustable Height Scaffold Wheels |
|---|---|
| Wheel Color:: | Red |
| Wheel Material:: | Nylon |
125kg Load Capacity Plate Casters Durable Nylon Bracket Material for Heavy-Duty Applications
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Color: | White+Grey |
| Bracket Material: | Nylon |
Transportation Scaffolding Wheels with Load Capacity 200/250kg and Durable Solid Steel Core Stem Material
| Manufacturer: | Ylcaster |
|---|---|
| Treaded Stem Material: | Steel |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
Plate Steel Wheel Diameter 3 Inches Suitable for Fabrication and Engineering Purposes in Various Industries
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Brake: | Double Brake |
| Wheel Size: | 4 Inch |
Double Brake Plate Casters White Grey Heavy Duty Plate Casters Designed to Provide Stability and Easy Equipment Movement
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Bracket Material: | Nylon |
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
8 Inch Big Diameter 660LBS Load Capacity Cast Iron Hollow Swivel Plate Caster
| Product Name: | YLcaster Manufactures 8 Inch Big Caster 660LBS High Capacity Cast Iron Hollow Wheel Swivel Plate Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Heavy Duty Hollow Iron Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
Side Brake Wheels 6 Inch PVC Swivel Plate Casters Heavy Duty 280KG Load
| Product Name: | Side Brake Wheels 6 Inch PVC Swivel Plate Casters Heavy Duty For Industrial Wholesales China |
|---|---|
| Style:: | Pvc Swivel Heavy Duty Casters With Side Lock |
| Construction:: | Welded Steel |
Double Ball Bearing Workbench Casters With Swivel Caster Zinc Plated Efficiency
| Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Workbench Co. |
| Wheel Material: | Polyurethane |
3 Inch Medical Plate Casters 275lbs Load Capacity Precision Ball Bearing Nylon Bracket
| Bolt Hole Spacing: | 76*61mm |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3 Inches |
| Type: | Plate |
Replaceable Rolling Industrial Casters Threads 1-4 Inches Wide Heights 2-12 Inches
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
|---|---|
| Tread Width: | 1-4 Inches |
| Swivel Lock: | Yes/No |

