All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate braked swivel castors ] match 100 Products.
75mm Clear PU Furniture Casters Chrome Painted Soft Castors Swivel With Lock For Living Room
| Product Name:: | 75mm Clear PU Furniture Casters Chrome Painted Soft Castors Swivel With Lock For Living Room |
|---|---|
| Wheel Color:: | Transparent |
| Wheel Material:: | Urethane/PU |
2" Black Wheel PVC Light Duty Casters Bolt Hole Swivel Head For Furniture
| Product Name:: | 2" Black Wheel PVC Casters Bolt Hole Swivel Head Castors For Furniture Wholesales China |
|---|---|
| Material:: | PVC/Polyurethane |
| Bearing:: | Ball Bearingx2 |
Rigid 440LBS 4 Inch Rubber Swivel Caster Wheels Silent Floor Protecting
| Product Name: | 4 Inch Soft Direction Wheels 440LBS Grey TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4x2 Inch |
770LBS High Capacity 304SS Aluminium PU 6 Inch Castor Wheels
| Product Name: | 770LBS High Capacity 6 Inch Aluminium PU Wheel Heavy Duty 304SS Rigid Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Aluminium PU 304ss Fixed Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
Swivel Bolt Hole Head Black 2 Inch Castor Wheels Rubber Plastic
| Product Name: | WBD Wholesales 2 Inch Black Casters Swivel Bolt Hole Head Twin Casters With Plastic Wheels |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Twin Wheel Casters |
| Wheel Size:: | 50mmx19mm |
4 Inch Soft Silent Medical Wheels Stem Type Lockable TPR Hospital Bed Castors Floor-protecting OEM
| Product Name:: | 4 Inch Soft Silent Medical Wheels Stem Type Lockable TPR Hospital Bed Castors Floor-protecting OEM |
|---|---|
| Wheel Size:: | 100X30mm |
| Height:: | 100mm |
PVC 154lbs Loading 50mm Threaded Stem Casters With Brakes For Washing Machines
| Product Name: | Threaded Stem PVC 154lbs Loading 50mm Light Duty Casters With Brakes For Washing Machines |
|---|---|
| Style:: | Twin Wheel Pvc Stem Casters |
| Wheel Diameter:: | 2" |
66LBS Capacity Red Wheels Threaded Castor Wheels
| Product Name: | 66LBS Capacity Red Wheels Swivel Threaded Stem Head Light Duty PVC Casters Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Swivel Pvc Casters Stem |
| Wheel Size:: | 50mmx2.03cm |
Capacity Casters 4 Inch Wheel Diameter Top Plate Swivel Radius 3-1/2 Inch For Heavy Loads And High Weight Capacity
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
M8x20mm Threaded Caster Wheels Swivel Front Lock Caster Wheels For Dining Carts
| Product Name: | M8x20mm Threaded Wheel Castors Swivel Front Lock Caster Wheels For Dining Carts |
|---|---|
| Style:: | M8 Stem Dining Carts Casters |
| Feature:: | Floor-friendly |

