All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate braked swivel castors ] match 96 Products.
125mm PU Wheel Top Plate Braked Swivel Castors Tread On Type
| Product Name: | WBD Wholesales 125mm Diameter Aluminium Core PU Wheel Top Plate Swivel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 125mm Aluminium Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
TPR Hands Free Side Brake Pedal Swivel 6" Braked Swivel Castors
| Product Name: | 6" Side Brake TPR Wheel Gray Single Pedal Swivel Heavy Duty Casters Supplier |
|---|---|
| Style:: | 6" TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
TPR Top Plated Heavy Duty Wheel Caster for Heavy Equipment in Industrial Settings
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
70KG Soft Wheel Top Plate Swivel 75mm Castor Wheels For Hospital Beds Without Brakes Supplys
| Product Name:: | 70KG Soft Wheel Top Plate Swivel 75mm Castor Wheels For Hospital Beds Without Brakes Supplys |
|---|---|
| Wheel Size:: | 75x32mm |
| Height:: | 122mm |
Heavy Duty Swivel Rubber Top Plate Castor Wheel Ball Bearing
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Top Plate Steel Wheel 280kg Capacity Side Lock 150mm Castor Wheels
| Product Name: | WBD Manufactures 150mm Diameter Top Plate Steel Wheel 280kg Capacity Side Lock Swivel Caster Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | 150mm Iron Furniture Casters Side Lock |
| Wheel Size:: | 150mm |
PU Wheel Soft 1.5" Rigid Plate Light Duty Castors For Shelves
| Product Name:: | Small Size Black PU Wheel Soft Casters 1.5" Rigid Plate Light Duty Castors For Shelves Wholesales |
|---|---|
| Material:: | PU+PP |
| Bearing:: | Precise Ball Bearing |
Top Plate Refrigerator Base 75mm Caster Wheels with Plain bearing
| Product Name: | Supplys 75mm PVC Wheel Grey Casters Light Duty Twin Wheel Caster For Refrigerator Base |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Twin Wheel Pvc Casters |
| Wheel Size:: | 75mm |
OEM 8 Inch White Total Brake Nylon Swivel Wheel Castors Heavy Duty
| Product Name: | OEM 8 Inch White Wheel Total Brake Screwfix Heavy Duty Nylon Swivel Castors |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Nylon Caster Wheels With Brake |
| Wheel Size:: | 8inch |
4 Inch SS Silent Wheel Plate Type Swivel Polyurethane Stainless Steel Castor Wheels Medium Duty
| Product Name: | 4 Inch SS Silent Wheel Plate Type Swivel Polyurethane Stainless Steel Castor Wheels Medium Duty |
|---|---|
| Style:: | 304SS Swivel Castors |
| Bearing Type:: | Ball Bearing |

