All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate braked swivel castors ] match 100 Products.
360kg Loading Directional Locking Swivel Casters , Heavy Duty Castors 150mm
| Product Name: | 150mm Green Painted High Capacity Plate Swivel White Nylon Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Green Painted Heavy Duty Casters |
| Type:: | Total Brake |
Red 230kg PU Fixed Plate 125mm Heavy Duty Casters
| Product Name: | 125mm Diameter Red Wheel 230kg PU Fixed Plate Heavy Duty Casters For Caster Wholesaler |
|---|---|
| Style:: | 125mm Pu Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
2-8 Inch Industrial Caster Wheels With Brake Load Capacity 100-300 KG
| Application: | Industry |
|---|---|
| Color: | Black/Blue/ Green |
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
Zinc Plated Industrial Casters Temperature Range Up To 300°F Durable Heavy Duty Wheels for Industrial Applications and Equipment Handling
| Brake: | Yes/No |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Swivel Lock: | Yes/No |
450kg Loading Heavy Duty Casters
| Product Name: | 200mm Top Plate Double Ball Bearing Aluminum Core Pu Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Orange |
8 Inch Cast Iron Wheels Heavy Duty Swivel Plate Iron PU Industrial Trolley Wheels Castors Green
| Wheel Width: | 2 Inch |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Iron PU Casters |
Small Size Light Duty Casters PVC Wheels 360 Dgree Rotating Swivel Bolt Hole Castors Without Brakes 50mm
| Product Name:: | Small Size PVC Wheels 360 Dgree Rotating Swivel Bolt Hole Castors Without Brakes 50mm China |
|---|---|
| Material:: | PVC/PU Tread+PP |
| Bearing:: | Ball Bearing |
5 Inch Wheel Width Zinc Plated Medium-load Casters for Medium-load Applications
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Finish: | Zinc Plated |
50mm Transparent Furniture Casters For Threaded Stem Chrome Painted Soft Castors Swivel With Lock
| Product Name:: | 50mm Transparent Casters For Furniture Threaded Stem Chrome Painted Soft Castors Swivel With Lock Supplys |
|---|---|
| Wheel Color:: | Clear |
| Wheel Material:: | PU |
50mm Wheel Side Lock PP Light Duty Casters For Furniture
| Product Name: | Direct Sales 50mm Wheel Size Furniture Use Side Lock Swivel Plate PP Light Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 2inch PP Light Duty Casters |
| Bearing:: | No |

