All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ top plate braked swivel castors ] match 100 Products.
Top Plate Size 2-6 Inches and 1-4 Inch Wheel Width Industrial Casters for Heavy-Duty Applications
| Finish: | Zinc Plated/Powder Coated/Stainless Steel |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
| Overall Height: | 2-12 Inches |
125mm Diameter 770LBS Swivel Lock Heat Resistant Caster Wheels
| Product Name: | 125mm Diameter Heavy Duty Heat Resistant Wheel 770LBS Capacity Swivel Lock Industrial Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 125mm Swivel Lockheat Resistant Casters |
| Wheel Diameter:: | 125mm |
150x50mm Black Rubber Wheel Swivel Lock Heavy Duty Cast Iron Core Rubber Trolley Caster Wheels
| Product Name: | 150x50mm Black Rubber Wheel Swivel Lock Heavy Duty Cast Iron Core Rubber Trolley Caster Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 150mm Side Brake Caster |
| Wheel Size:: | 150x50mm |
Heavy Duty Trolley Caster Wheels 100x50mm 4 inch Swivel Plate Casters Black Iron Core Rubber
| Product Name: | 100x50mm 4 Inch Swivel Plate Casters Black Iron Core Rubber Heavy Duty Trolley Caster Wheels Supplys |
|---|---|
| Style:: | 100mm Iron Rubber Caster |
| Wheel Size:: | 100mm |
5 Inch Soft Wheel 130kg Capacity Threaded Stem Swivel Medium Duty PU 304SS Caster Wheels Manufacturer China
| Product Name: | 5 Inch Soft Wheel 130kg Capacity Threaded Stem Swivel Medium Duty PU 304SS Caster Wheels Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 304SS Threaded Stem Pu Casters |
| Bearing Type:: | Ball Bearing |
300kg 6x2" Anti Rust Heavy Duty Rigid Plate 304SS Pu Caster Wheel
| Product Name: | WBD Manufactures 6x2" Anti-rust Heavy Duty Rigid Plate 304SS Red PU Casters For Seafood Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty PU 304ss Rigid Caster |
| Wheel Color:: | Red |
230kg Capacity TPR Swivel Plate Soft Casters Ball Bearing 125mm Castor Wheels
| Product Name: | Factory Sales 230kg Capacity 125mm Grey TPR Wheel Swivel Plate Soft Heavy Duty Casters Ball Bearing |
|---|---|
| Style:: | 125mm TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
Black / Blue / Green Rubber Swivel / Fixed / Brake Casters For Indoor / Outdoor Application 3-8 Non Marking
| Color: | Black/Blue/ Green |
|---|---|
| Type: | Swivel/Fixed/Brake Casters |
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
Industrial 5 Inch Medium Duty PU Swivel Caster Wheels with Durable and Smooth Rolling Design
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
Aluminum Industrial Casters With Swivel Lock Easy Maneuverability
| Wheel Type: | Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
| Brake: | Yes/No |

