All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheel ] match 233 Products.
Double Ball Bearing Scaffolding Wheels Load Capacity 200/250kg Heavy Duty Applications
| Application: | Transportation |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys
| Product Name: | 8 Inch Big Black Rubber Wheel Swivel Plate Side Lock Hollow Core Heavy Duty Castors For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | Hollow Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
200/250kg Capacity Solid Steel Core Industry Swivel Caster Wheel With Zinc Palated Bracket
| Bracket Surface Treament: | Zinc Palated |
|---|---|
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
| Application: | Transportation |
Heavy Duty Trolley Wheels with 4 X 4.5 Inches Plate
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
50mm Industrial Scaffolding Caster Wheels With Roller Bearings
| Wheel Material: | PP/PVC/PU/Rubber |
|---|---|
| Wheel Width: | 50mm |
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
150mm Swivel Plate Green Tpr Tread Heavy Duty Casters With Dual Lock
| Product Name: | 150mm Swivel Plate Green Tpr Tread Heavy Duty Casters With Dual Lock |
|---|---|
| Style:: | Green TPR Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Green |
Quiet Caster Wheels with High Load Capacity for Industrial Applications
| Wheel Diameter: | 3/4/5/6/8 Inches |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Material: | Rubber/PU/Nylon/TPR |
Iron Wheel Center Heavy Duty Casters Red Load Capacity Up To 837lbs For Heavy Loads
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
| Wheel Capacity: | 837lbs |
125mm 550lbs Capacity Heavy Duty Casters Rubber Double Brake Wholesale
| Product Name: | 125mm 550lbs Top Plate Swivel Aluminium Core Rubber Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
Rubber 150mm 510lbs Loading Heavy Duty Casters With Side Brake
| Product Name: | 150mm 510lbs Top Plate Swivel Iron Core Rubber Heavy Duty Casters With Side Brake |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx2inch |

