All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheel ] match 237 Products.
200x50mm Black 660LBS Capacity Aluminium Solid Rubber Casters
| Product Name: | Wholesales 200x50mm Black Wheel 660LBS Capacity Heavy Duty Rigid Aluminium Rubber Casters Screwfix |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Rigid Type European Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
200x50mm 550LBS Soft Top Plate Swivel Black Iron Rubber Trolley Wheels Heavy Duty Double Brake
| Product Name: | 200x50mm 550LBS Soft Wheel Top Plate Swivel Black Iron Rubber Trolley Wheels Heavy Duty Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Black Rubber Lockable Caster |
| Wheel Size:: | 200x50mm |
ISO9001 2 Inch Steel Caster Wheels , 154lbs Loading Swivel Rubber Wheels
| Product Name: | 2 Inch 154lbs High Load Swivel Plate Blue Thermoplastic Rubber Light Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Blue Tpr Casters |
| Wheel Size:: | 50x32mm |
Heavy Duty Hollow Stem Scaffolding Wheels With Back Brake 6.5 Inch Diameter Plastic Core Rubber Wheel
| Product Name:: | 6.5 Inch Diameter Plastic Core Rubber Wheel 120kg Capacity Scaffolding Wheel Heavy Duty With Back Brake |
|---|---|
| Wheel Color:: | Black |
| Wheel Material:: | Steel+Rubber |
6600lbs Super Heavy Duty Casters Twin Wheel Swivel Plate 10 Inch Red Pu Wide Caster Wheels
| Product Name: | 10inch Red Pu Wide Caster Wheels 6600lbs Capacity Extra Heavy Duty Casters Twin-wheel Swivel Plate Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty 10 Inch Caster |
| Wheel Color:: | Red+Silver |
8inch Rubber Scaffolding Wheels
| Product Name:: | 8 Inch 250kg Capacity Double Brake Iron Core Rubber Black Swivel Scaffold Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Color:: | Black |
| Wheel Material:: | Cast Iron+Rubber |
Steel Treaded Stem Mobile Scaffolding Caster Wheel for Easy Maneuverability and Durable Performance
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Load Capacity: | 200/250kg |
| Treaded Stem Material: | Steel |
Transportation Brak Type Caster Wheel Caster 200/250kg Load 50mm Steel Treaded Stem
| Usage: | Scaffoldings |
|---|---|
| Type: | Swivel/Rigid/Double Brake |
| Load Capacity: | 200/250kg |
Trolley Wheels Heavy Duty for Nylon Bearing and Durable Trolley Cart Movement
| Load Capacity: | 200-500kg |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
Double Ball Bearing Medium Duty Casters 4 Inch Wheel Diameter For Heavy-Duty Applications
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
|---|---|
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |

