All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheel ] match 233 Products.
200mm Rigid Plate Silent Wheels Hight Capacity Aluminium PU Casters European Type
| Product Name: | 200mm Rigid Plate Silent Wheels Hight Capacity Aluminium PU Casters European Type |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rigid Casters |
| Wheel Size:: | 200mm |
Precision Ball Bearing Medical Casters for 275lbs Load Capacity in Heavy Duty Applications
| Brake: | Double Brake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Bearing Type: | Precision Ball Bearing |
Phenolic Industrial Casters for Heavy-Duty Applications Grip Ring Stem Mounting Type Polyurethane Wheel
| Swivel Lock: | Yes/No |
|---|---|
| Feature: | Reliable And Durable |
| Finish: | Zinc Plated/Powder Coated/Stainless Steel |
2-12 Inches Overall Height Industrial Casters for Heavy Duty Performance and Up To 300°F Temperature Range
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
|---|---|
| Swivel Lock: | Yes/No |
| Feature: | Reliable And Durable |
Industrial Heavy Duty Casters Wheels 125x50mm 440LBS Black Rubber Wheels Ball Bearing Fixed Type
| Product Name: | 125x50mm 440LBS Black Rubber Wheels Ball Bearing Fixed Type Heavy Duty Industrial Caster Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Rigid Caster |
| Wheel Size:: | 125x50mm |
Customizable Rubber Casters Bearing Type Roller/Double Ball/Plain Bearing Finish Zine Plated/Threaded Stem
| Feature: | Customable |
|---|---|
| Application: | Industry |
| Finish: | Zine Plated/Threaded Stem |
100mm 396lbs Black Rubber Heavy Duty Casters With Side Lock
| Product Name: | WBD Manufactures 100mm 396lbs Capacity Black Rubber Swivel Heavy Duty Casters With Side Lock |
|---|---|
| Style:: | 4" Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 4inchx2inch |
6 Inch Industrial Wheel Swivel Heavy Duty Casters 230kg Load Capacity
| Product Name: | WBD Factory Sales 6 Inch Industrial Wheel Swivel Black Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 6" Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 150mm |
6" Swivel Plate Heavy Duty Casters Side Lock Rubber Wheel 230kg Capacity
| Product Name: | 6" Swivel Plate Side Lock Rubber Wheel 230kg Capacity Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 6" Rubber Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 150x50mm |
250kg Capacity Rubber Heavy Duty Casters 200mm Diameter
| Product Name: | 200mm Diameter Single Brake Wheel 250kg Capacity Rubber Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8" Rubber Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 200x50mm |

