All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheel ] match 237 Products.
125mm 550lbs Capacity Heavy Duty Casters Rubber Double Brake Wholesale
| Product Name: | 125mm 550lbs Top Plate Swivel Aluminium Core Rubber Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
Rubber 150mm 510lbs Loading Heavy Duty Casters With Side Brake
| Product Name: | 150mm 510lbs Top Plate Swivel Iron Core Rubber Heavy Duty Casters With Side Brake |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx2inch |
Ultralight Scaffold Caster Wheels for Steel Scaffolds
| Treaded Stem Material: | Steel |
|---|---|
| Manufacturer: | Ylcaster |
| Stem Material: | Solid Steel Core |
150mm Elastic Rubber Heavy Duty Casters With 462lbs Loading Swivel Plate
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Color:: | Gold+Gray |
125mm 350kg Capacity Platform Trolley Heavy Duty Casters Wholesale Industrial Caster
| Product Name: | 350kg Capacity Black PP Fixed Wheel Platform Trolley Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 350kg Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 125mm |
Zinc Plated Indoor Rubber Casters 2 Inches Wheel Diameter 46mm Wheel For Heavy Duty Movement
| Wheel Width: | 46mm |
|---|---|
| Capacity: | 264lbs |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
200mm 462lbs Capacity Heavy Duty Casters With Total Brake
| Product Name: | 200mm 462lbs Top Plate Swivel Steel Core Rubber Heavy Duty Casters With Total Brake |
|---|---|
| Style:: | Steel Core Rubber Heavy Duty Caster |
| Bracket Treatment:: | Cataphoresis |
6inch 300kg Loading Thermoplastic Rubber Wheels Anti Static
| Product Name: | 6inch 300kg Thermoplastic Rubber Heavy Duty Anti-static Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Anti-static Casters |
| Wheel Material:: | TPR+PP Core |
Black Iron Ball Bearing Rubber Single Wheel 100mm 125mm 150mm 200mm For Heavy Duty Casters
| Product Name: | 100mm 125mm 150mm 200mm Black Iron Ball Bearing Rubber Single Wheel For Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Wheel |
| Wheel Size:: | 100/125/150/200mm |
Heavy Duty Steel Rubber Casters With 264lbs Capacity 3 Inches Height Smooth Rolling Wheels
| Feature: | Steel Covers |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Overall Height: | 3 Inches |

