All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheel ] match 233 Products.
150x50mm Black Industrial Casters 360° Pivoting Aluminium Rubber Caster Wheels Heavy Duty
| Product Name: | 150x50mm Black Industrial Casters 360° Pivoting Aluminium Rubber Caster Wheels Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Rubber Heavy Duty Caster Swivel |
| Wheel Color:: | Black+Silver |
2-8 Inch Industrial Caster Wheels With Brake Load Capacity 100-300 KG
| Application: | Industry |
|---|---|
| Color: | Black/Blue/ Green |
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
100 Lbs Load Capacity 4kg-5kg Unit Weight Rubber Casters with Cast Iron Wheel Core
| Load Capacity: | 100 Lbs |
|---|---|
| Type: | Casters |
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
2 Inch Slim Furniture Wheels Rigid Plate Thermplastic Rubber Caster Wheels
| Product Name: | High Quality 2 Inch Slim Type Furniture Wheels Rigid Plate Thermplastic Rubber Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Thermplastic Rubber Caster Wheels |
| Wheel Type:: | Soft |
1.5 Inch Furniture Wheels Fixed Type Thermplastic Rubber Caster Wheels For Kitchen Carts
| Product Name: | High End 1.5 Inch Furniture Wheels Fixed Type Thermplastic Rubber Caster Wheels For Kitchen Carts |
|---|---|
| Style:: | Rubber Kitchen Carts Caster Wheels |
| Wheel Type:: | Tread On Core |
100mm Diameter Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys Wholesale Plastic Casters
| Product Name: | 100mm Diameter Solid PP Wheel Rigid Plate Heavy Duty Casters For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Style:: | 100mm Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
Polyurethane Heavy Duty Casters With Dual Ball Bearings For Trolleys 100mm
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Size: | 100mm |
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
50mm Wheel Width Scaffolding Caster Wheel 8 Inch for Stable and Smooth Movement
| Load Capacity: | 200/250kg |
|---|---|
| Stem Material: | Solid Steel Core |
| Treaded Stem Material: | Steel |
4 Inch Black Solid PP Wheel Swivel Plate Heavy Duty Casters
| Product Name: | Ylcaster Wholesales 4 Inch Black Solid PP Wheel Swivel Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch Black Pp Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch |
TPR 4x2 Inch Arc Tread Top Plate Swivel Heavy Duty Casters
| Product Name: | TPR Wheels Supplier Offers 4x2 Inch Arc Tread Gray Top Plate Swivel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch TPR Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4 Inch/ 100mm |

