All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ heavy duty rubber caster wheel ] match 233 Products.
4-5kg Industrial Light Duty Rubber Caster With Zinc Plated Finish And Threaded Stem
| Finish: | Zine Plated/Threaded Stem |
|---|---|
| Usage: | Indoor/Outdoor |
| Type: | Swivel/Fixed/Brake Casters |
Steel Rubber Non Marking Rubber Casters Wheels 2 Inches With 100 Lbs Load Capacity And Steel Covers
| Tread Type: | Non-Marking |
|---|---|
| Load Capacity: | 100 Lbs |
| Wheel Material: | Steel+Rubber |
2 Inch 66LBS Swivel Plate Caster Wheels light duty
| Product Name: | Wholesales 2 Inch 66LBS Capacity Swivel Plate Rubber Wheel Light Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Rubber Swivel Casters |
| Wheel Size:: | 2 Inch |
7 Inch Hollow Stem Lockable Scaffolding Wheels Black Rubber Heavy Duty Scaffold Casters Wholesale
| Product Name:: | 7 Inch Hollow Stem Lockable Scaffolding Wheels Black Rubber Heavy Duty Scaffold Casters Wholesale |
|---|---|
| Wheel Color:: | Black |
| Wheel Material:: | Steel+Rubber |
6 Inch Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters
| Product Name: | 6inch Aluminium Core Orange Polyurethane Flat Single Wheels For Heavy Duty Industrial Casters |
|---|---|
| Wheel Color:: | Orange |
| Wheel Diameter:: | 4inch/5inch/6inch/8inch/10inch |
100mm soft Thermoplastic Rubber Heavy Duty Lockable Casters
| Product Name: | OEM 100mm Diamerter Thermoplastic Rubber Wheels Soft Side Brake Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 100mm TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
6x2 Inch Soft Rubber Casters Top Plate Heavy Duty Swivel Locking Grey TPR Casters Industrial
| Product Name: | 6x2 Inch Soft Rubber Casters Top Plate Heavy Duty Swivel Locking Grey TPR Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | TPR Lockable Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 Inch |
Rigid 440LBS 4 Inch Rubber Swivel Caster Wheels Silent Floor Protecting
| Product Name: | 4 Inch Soft Direction Wheels 440LBS Grey TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters Factory China |
|---|---|
| Style:: | 4 Inch TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4x2 Inch |
5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Heavy Duty Plate Mount Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
2-12 Inch Stainless Steel Finish Industrial Rubber Caster / Swivel Casters With Wheel Brakes
| Swivel Lock: | Yes/No |
|---|---|
| Wheel Type: | TPR/Plastic/ Rubber/ Polyurethane/ Phenolic/ V-Groove/ Steel |
| Brake: | Yes/No |

