All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Orange Pu 150x50mm Heavy Duty Casters With Double Ball Bearing
| Product Name: | 150mm Swivel Rigid Brake Plate Double Ball Bearing Hollow Orange Pu Heavy Duty Casters With Green Paint Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pu Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Two Ballrace |
230kg Loading Heavy Duty Swivel Casters With Brake , Orange PU 5 Inch Caster Wheels
| Product Name: | 5 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pu Heavy Duty Casters With Green Paint Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pu Heavy Duty Casters |
| Wheel Color:: | Orange+Black |
PVC 100x50mm Heavy Duty Swivel Caster Wheels For Industrial
| Product Name: | 4 Inch Swivel Rigid Plate Ball Bearing Hollow Orange Pvc Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Hollow Pvc Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PVC+PP |
Cast Iron 8inch Side Mount Caster Wheels With Plate Swivel
| Product Name: | 8 Inch Plate Swivel Solid Silver Cast Iron Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Solid Cast Iron Heavy Duty Casters |
| Material:: | Cast Iron+Steel |
880lbs Capacity 8 X 2 Caster Wheel , Wearable Aluminum Caster Wheels
| Product Name: | 200mm 880lbs Top Plate Green Painted Fork Aluminium Core Pu Heavy Duty Casters With Double Brake |
|---|---|
| Style:: | Aluminium Pu Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |
PU 8 Inch Swivel Caster Wheels , 400kg Capacity Orange Caster Wheels
| Product Name: | 8 Inch Diameter 2 Inch Width Top Plate Korea Type Iron Core Green Pu Strengthen Heavy Duty Casters For Industrial |
|---|---|
| Style:: | Iron PU Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Yellow+Silver |
Rubber 150mm 510lbs Loading Heavy Duty Casters With Side Brake
| Product Name: | 150mm 510lbs Top Plate Swivel Iron Core Rubber Heavy Duty Casters With Side Brake |
|---|---|
| Style:: | Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx2inch |
150mm 500kg Capacity PA Heavy Duty Casters With Lock
| Product Name: | 150mm 2 Inch Width High Capacity Plate Swivel White Nylon Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | White Nylon Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PA |
Wearable 230kg Capacity 5 Inch Locking Swivel Casters With Green Bracket
| Product Name: | 5 Inch Top Plate Swivel Fixed Rigid Locking Pp Core Black Elastic Rubber Heavy Duty Casters Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Heavy Duty Caster |
| Capacity:: | 230kg |
125mm 440lbs Loading Rubber Heavy Duty Casters With Lock
| Product Name: | 125mm 440lbs Plate Swivel Iron Core Blue Elastic Rubber Heavy Duty Casters With Lock |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 5inchx42mm |

