All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Solid Fixed Wheel Plastic Medium Duty Casters 80kg Load Capacity Factory
| Product Name: | Solid Wheel 80kg Load Capacity Plastic Fixed Medium Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Color:: | Light Yellow |
| Wheel Size:: | 3inch |
4 Inch Wheel 180kg Capacity Heavy Duty Casters Iron Rubber Rigid Plate
| Product Name: | WBD Supplys 4 Inch Wheel 180kg Capacity Iron Rubber Rigid Plate Trolley Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 4" Rubber Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
100mm 396lbs Black Rubber Heavy Duty Casters With Side Lock
| Product Name: | WBD Manufactures 100mm 396lbs Capacity Black Rubber Swivel Heavy Duty Casters With Side Lock |
|---|---|
| Style:: | 4" Iron Rubber Heavy Duty Caster |
| Wheel Size:: | 4inchx2inch |
4"X2" Iron Core 360° Rotating Heavy Duty Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 4"x2" Black Rubber Iron Core Swivel Plate 360° Rotating Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 4" Rubber Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 4inch |
5"X2" Swivel Side Lock Iron Rubber Heavy Duty Casters
| Product Name: | WBD Factory Sales 5"x2" Swivel Side Lock Iron Rubber Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" Rubber Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
ISO9001 FP 5 Inch Heavy Duty Trolley Wheels With Ball Bearing
| Product Name: | 5 Inch Swivel Plate Ball Bearing Co-Polyethylene Heavy Duty Casters Trolley Wheels |
|---|---|
| Style:: | FP Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | FP/Co-Polyethylene |
PU 200mm 990lbs Loading Heavy Duty Casters With Aluminum Core
| Product Name: | 200mm 990lbs Top Plate American Type Aluminum Core Pu Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Heavy Duty Caster |
| Wheel Color:: | Dark Yellow |
150mm 280kg Loading Heavy Duty Casters With Brake
| Product Name: | 150mm 50mm Width Swivel Fixed Brake Plate Gray Pvc Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Gray Pvc Swivel Heavy Duty Casters |
| OBM:: | Available |
Orange 125mm PU Heavy Duty Casters With Brakes For Trolleys
| Product Name: | 125mm Swivel Fixed Brake Plate Orange Pu Hummer Tread Wheel Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Pvc Tread Swivel Heavy Duty Casters |
| Construction:: | Welded |
300kg Loading 200mm Heavy Duty Casters With Swivel Plate
| Product Name: | 200mm Diameter 2 Inch Width Swivel Plate Arc Tread Red Pvc Pp Core Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Arc Tread Pvc Heavy Duty Swivel Caster |
| Wheel Color:: | Red+Black |

