All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
WBD Supply Direction Large Wheel 8" PP Rigid Heavy Duty Casters Bottom Plate
| Product Name: | WBD Supply Direction Large Wheel 8" PP Rigid Heavy Duty Casters Bottom Plate |
|---|---|
| Style:: | 8" Pp Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8" |
Wholesale 8 inch Big Size Black Industrial Wheel Plate Mount PP Heavy Duty Casters Lock
| Product Name: | Wholesale 8 Inch Big Size Black Industrial Wheel Plate Mount PP Heavy Duty Casters Lock |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch Side Brake Pp Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
280kg Capacity 5" Heavy Duty Industrial Wheels Hollow Plastic
| Product Name: | 5 Inch Swivel Plate Ball Bearing Plastic Heavy Duty Casters With Green Bracket |
|---|---|
| Style:: | Hollow Plastic Heavy Duty Casters |
| Wheel Material:: | PP+PP |
132lbs Light Duty Caster Wheels , TPR 5 Inch Swivel Caster Wheels
| Product Name: | 5 Inch 132lbs Top Plate Swivel Gray Tpr Silent Light Duty Caster Wheels |
|---|---|
| Style:: | Light Duty Swivel Gray Tpr Caster Wheels |
| Bracket Surface Treament:: | Zinc Plated |
PU Swivel 5inch Scaffolding Wheels 1320lbs Loading Long Aluminium Stem
| Product Name:: | 5inch 1320lbs Aluminium Long Threaded Stem Pa Core Pu Swivel Scaffolding Wheels |
|---|---|
| Wheel Color:: | Blue |
| Wheel Material:: | Nylon+PU |
8 Inch 300kg Loading Heavy Duty Industrial Casters 304SS
| Product Name: | 8 Inch 300kg Load Capacity Top Plate Swivel Green Tpr Heavy Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Heavy Duty Tpr Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Black+Green |
Orange 5 Inch 660lbs Loading Stainless Steel Casters Wearable
| Product Name: | 5 Inch 660lbs Top Plate Fixed Swivel Orange Aluminium Pu 304 Stainless Steel Casters Heavy Duty |
|---|---|
| Style:: | Aluminum Pu Stainless Steel Caster |
| Wheel Color:: | Orange+PU |
242lbs Loading 4 Inch Steel Caster Wheels ISO9001 With Ball Bearing
| Product Name: | 4inch 242lbs Top Plate Bolt Hole Swivel Fixed Pp Core Gray Pu Medium Duty 304 Stainless Steel Casters |
|---|---|
| Style:: | Medium Duty Pu Stainless Steel Casters |
| Bearing Type:: | Ball Bearing |
5500lbs Capacity 8" Super Heavy Duty Casters With Black Paint Bracket
| Product Name: | 8 Inch 5500lbs Top Plate Swivel Nylon Super Heavy Duty Casters Customize |
|---|---|
| Style:: | Super Heavy Duty Swivel Nylon Caster |
| Wheel Color:: | White+Black |
150X50mm Size Plastic Swivel Heavy Duty Casters With Single Brake
| Product Name: | Manufacturing 150X50mm Size Black Wheel Plastic Swivel Heavy Duty Casters With Single Brake |
|---|---|
| Style:: | 150mm Pp Swivel Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 150X50mm |

