All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ smooth side mount casters ] match 77 Products.
Light Duty 2 Inch Black Rubber Casters Side Brake Soft Swivel Caster Wheel For Hardwood Floor
| Wheel Width: | 20.3mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Light Duty Casters |
Gray Wheel 3-1/2 Inch Top Plate Swivel Medium Duty Casters For 0-180°F Temperature
| Brake Type: | Side Lock |
|---|---|
| Wheel Type: | Polyurethane |
| Finish: | Zinc Plated |
Industrial-grade Casters 3 Inch Wheel Width 5-3/4 Inch Overall Height for Heavy-duty Applications
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |
|---|---|
| Wheel Color: | Gray/ Red/ Blue/ Orange/ Green/ White |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Industrial 5 Inch Medium Duty PU Swivel Caster Wheels with Durable and Smooth Rolling Design
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Double Ball Bearing |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius Medium Duty Casters With 1/4 Inch Bolt Hole Size
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
Light Duty Grey TPR Casters Zinc Plated Steel Housing Smooth Wheel 2-4 Inches Swivel Radius
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Wheel Material: | TPR |
| Finish: | Zinc Plated |
300 Lbs Gray Polyurethane Medium Duty Casters Ball Bearing Zinc Plated Wheels
| Wheel Color: | Gray |
|---|---|
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
| Wheel Type: | Polyurethane |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters Zinc Painted Bracket 837lbs Load Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
Heavy Duty 5 Inch Wrought Iron Rubber Casters Side Lock Industrial Cast Iron Trolley Wheels Wholesale
| Wheel Width: | 50mm |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Type: | Heavy Duty Rubber Casters |
Capacity Casters 4 Inch Wheel Diameter Top Plate Swivel Radius 3-1/2 Inch For Heavy Loads And High Weight Capacity
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |

