All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ smooth side mount casters ] match 77 Products.
4 Inch Zinc Plated Swivel Caster With Polyurethane Wheels Workbench
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Style: | Swivel Caster |
| Manufacturer: | Workbench Co. |
4 Pack 2.5 Inch Heavy Duty Swivel Brake Stop Zinc Plated Polyurethane / Caster Wheel Side Brake
| Application: | Workbench Or Other Heavy Wooden Products |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
| Package Quantity: | 4 |
Workbench Smooth and Silent Swivel Caster Kit With Brake 4 Piece
| Package Quantity: | 4 |
|---|---|
| Application: | Workbench Or Other Heavy Wooden Products |
| Load Capacity: | 300 Lbs |
Threaded Stem Mounting Type Rolling Castors With Load Capacity 5000 Lbs
| Overall Height: | 2-12 Inches |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
| Temperature Range: | Up To 300°F |
2.5 Inch Black Polyurethane Wheel Casters with Double Ball Bearing
| Wheel Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Wheel Color: | Black |
4-Pack 2.5 Zinc Plated Double Ball Bearing Caster Wheels with Swivel Brake
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
| Package Quantity: | 4 |
Polyurethane Medium Duty Casters With 3-1/2 Inch Swivel Radius 300Lbs Load Capacity
| Wheel Color: | Gray |
|---|---|
| Wheel Type: | Polyurethane |
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
5-3/4 Inch Overall Height Industrial Grade Casters 3-1/2 Inch Top Plate Swivel Radius
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
TPR Hands Free Side Brake Pedal Swivel 6" Braked Swivel Castors
| Product Name: | 6" Side Brake TPR Wheel Gray Single Pedal Swivel Heavy Duty Casters Supplier |
|---|---|
| Style:: | 6" TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
3 Inch Solid Rubber Caster Swivel Plate Black Wheel Casters For Small Trolley Carts
| Wheel Tread: | Smooth |
|---|---|
| Load Capacity: | Up To 128 Lbs |
| Wheel Width: | 25mm |

