All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ smooth side mount casters ] match 77 Products.
Smooth Workbench Heavy Duty Retractable Side Mount Casters With High Load Capacity
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 450-850kg |
| Wheel Type: | Hollow Core |
Weight Capacity Black Workbench Caster Wheels With Side Mount
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Brake Type: | Total Lock |
| Wheel Width: | 2 Inches |
5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Heavy Duty Plate Mount Casters
| Product Name: | WBD Wholesales 5" Wheel 506LBS Capacity Gray TPR Rigid Plate Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 5" TPR Rigid Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 5" |
Quiet And Smooth Polyurethane Zinc Plated Casters With Side Lock Brake
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Wheel Type: | Polyurethane |
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
Flat Tread Plate Mount 350kg Capacity 125mm 5 Inch Phenolic Rigid Caster
| Product Name: | WBD 5" Rigid Plate Trolley Wheel 350kg Capacity Heat Resistant Casters For Sale |
|---|---|
| Style:: | 5" Fixed Plate Heat Resistant Casters |
| Wheel Diameter:: | 5" |
2.5-Inch Steel Workbench Casters with Swivel Brake Wheels in Zinc Plated Finish
| Wheel Diameter: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Wheel Color: | Black |
| Finish: | Zinc Plated |
Industrial Heavy Duty Polyurethane Swivel Casters with Brake in Black
| Manufacturer: | Workbench Co. |
|---|---|
| Wheel Material: | Polyurethane |
| Style: | Swivel Caster |
300 Lbs Load Capacity Rigid Swivel with Double Ball Bearing 2.5 Inch Black Swivel Caster Wheels
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Color: | Black |
| Wheel Color: | Black |
300 Lbs Capacity Steel Swivel Casters for Workbenches and Heavy Equipment
| Bearing Type: | Double Ball Bearing |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Wheel Color: | Black |
Black Swivel Polyurethane Caster Wheels For Easy Maneuvering Workbenches 2.5 Inches
| Application: | Workbench Or Other Heavy Wooden Products |
|---|---|
| Color: | Black |
| Wheel Color: | Black |

