All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ smooth light duty casters ] match 152 Products.
350KG Capacity Casters Pack of 4 Designed for Industrial Carts and Equipment Mobility Ensuring Long Lasting Durability
| Capacity: | 350KG |
|---|---|
| Wheel Material: | PA |
| Wheel Type: | Solid Core Wheel |
Heavy Duty 350KG Ball Bearing Nylon Casters Screw In Installation 100 Lbs Load Capacity
| Capacity: | 350KG |
|---|---|
| Wheel Size: | 65mm |
| Application: | Hand Pallet Truck Etc |
WBD 4-Pack Heavy Duty Nylon Casters Solid Core Wheels With 100 Lbs Capacity
| Wheel Type: | Solid Core Wheel |
|---|---|
| Caster Type: | American |
| Quantity: | 4 |
Furniture Compatible Nylon Casters 600KG Loaded Capacity Solid Core Wheel PA Quantity 4
| Wheel Type: | Solid Core Wheel |
|---|---|
| Loaded Capacity: | 600KG |
| Wheel Material: | PA |
Swivel Lock Steel Swivel Casters With 2-4 Inches Radius For Industrial
| Wheel Material: | TPR |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |
| Wheel Color: | Grey |
Heavy Duty Plate Mounting Casters With 2 Inches Wheel Diameter
| Wheel Size: | 100mm |
|---|---|
| Compatibility: | Furniture |
| Wheel Color: | Black |
Versatile Ball Bearing Nylon Casters For Indoor Applications
| Compatibility: | Furniture |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 95x95mm |
| Usage: | Indoor |
Heavy Duty American Solid Core Casters / Casters For Furniture 600KG Load Capacity Ball Bearing
| Wheel Type: | Solid Core Wheel |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball |
| Wheel Size: | 65mm |
Furniture Compatible Casters with Plate Mounting Type Designed to Support Heavy Loads and Ensure Smooth Mobility on Furniture
| Loaded Capacity: | 600KG |
|---|---|
| Wheel Material: | PA |
| Wheel Width: | 2 |
Nylon Wheel Plate Mounting Casters Perfect For Heavy Duty Applications
| Mounting Type: | Plate |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2 Inches |
| Material: | Nylon |

