All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ smooth light duty casters ] match 152 Products.
Zinc Plated Finish Furniture Casters For Smooth And Quiet Movement
| Finish: | Zinc Plated |
|---|---|
| Stem Diameter: | 7/16 Inch |
| Stem Length: | 1 Inch |
Stainless Steel Medical Equipment Casters With 4.5 Round Tread
| Overall Height: | 4.5 Inches |
|---|---|
| Capacity: | 90-135kg |
| Tread Type: | Round Shape |
105mm Zinc Plated Top Plate Type Stainless Steel Grade 304 Casters
| Mounting: | Top Plate Type |
|---|---|
| Capacity: | 90-135kg |
| Bracket Material: | 304 Stainless Steel |
Top Plate Type Stainless Steel Casters for Heavy Loads 500 Lbs Load Capacity Mounting Size 75*32Inches
| Bracket Feature: | Bouble Ballrace |
|---|---|
| Surface Treatment: | Zinc-Plating |
| Capacity: | 90-135kg |
Industrial Grade 304 Stainless Steel Double Ballrace Casters
| Tread Type: | Round Shape |
|---|---|
| Surface Treatment: | Zinc-Plating |
| Mounting: | Top Plate Type |
90-135kg Capacity Stainless Steel Thread Stem Casters With Bouble Ballrace Bracket
| Caster Type: | Thread Stem/Plated |
|---|---|
| Load Capacity: | 500 Lbs |
| Bracket Feature: | Bouble Ballrace |
8 Inch Silent TPR Thermoplastic Rubber 616LBS Directional Locking Swivel Casters
| Product Name: | 8 Inch Big Size Silent TPR Wheel 616LBS Capacity Swivel Locking Heavy Duty Casters Wholesale |
|---|---|
| Style:: | 8 Inch TPR Side Lock Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 8 Inch |
6x2 Inch Soft Rubber Casters Top Plate Heavy Duty Swivel Locking Grey TPR Casters Industrial
| Product Name: | 6x2 Inch Soft Rubber Casters Top Plate Heavy Duty Swivel Locking Grey TPR Casters Industrial |
|---|---|
| Style:: | TPR Lockable Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6x2 Inch |
Zinc Plated Steel Caster Wheels With Total Lock Brake Swivel Radius 2-4 Inches
| Brake Type: | Total Lock, Swivel Lock |
|---|---|
| Housing Material: | Steel |
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
Heavy Duty Grey TPR Caster Wheels Silent Swivel Plate Casters Zinc Plated Finish
| Swivel Radius: | 2-4 Inches |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Diameter: | 2-4 Inches |

