All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ smooth light duty casters ] match 152 Products.
500 Lbs Load Capacity Stainless Steel Casters With Zinc-Plating And 0.25 Inches Plate Thickness
| Mounting: | Top Plate Type |
|---|---|
| Capacity: | 110kg |
| Overall Height: | 5 Inches |
Top Plate Type Mounting Stainless Steel Casters For Bouble Ballrace Bracket Feature
| Brake Type: | Total Lock |
|---|---|
| Style: | Red Pu Threaded Stem Ss Casters |
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
Round Shape Zinc-Plating Casters Enhance Productivity And Efficiency In Your Workplace
| Caster Type: | Thread Stem |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
0.25 Inches Plate Thickness Stainless Steel Casters With Total Lock Brake Type And 45mm Wheel Width
| Bracket Feature: | Bouble Ballrace |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing X1 |
| Style: | Red Pu Threaded Stem Ss Casters |
Zinc Plated Plate Mount Swivel Casters For Heavy Duty
| Wheel Width: | 19-24mm |
|---|---|
| Wheel Color: | Grey |
| Finish: | Zinc Plated |
Warehouse Equipment Casters With 0.25 Inches Plate Thickness
| Mounting Size: | 3.75 X 2.5 Inches |
|---|---|
| Style: | Red Pu Threaded Stem Ss Casters |
| Capacity: | 110kg |
110kg Capacity Stainless Steel Casters With 0.25 Inches Plate Thickness Top Plate Type
| Style: | Red Pu Threaded Stem Ss Casters |
|---|---|
| Mounting Size: | 3.75 X 2.5 Inches |
| Plate Thickness: | 0.25 Inches |
110kg Capacity Stainless Steel Casters Round Shape Tread Type And Bouble Ballrace Bracket Feature
| Bearing Type: | Ball Bearing X1 |
|---|---|
| Overall Height: | 5 Inches |
| Mounting: | Top Plate Type |
Effortlessly Maneuver Your Equipment with Casters 4.5 Inches Overall Height and Bouble Ballrace Bracket Feature
| Mounting: | Top Plate Type |
|---|---|
| Surface Treatment: | Zinc-Plating |
| Mounting Size: | 75*32Inches |
3 Inch Solid Rubber Caster Swivel Plate Black Wheel Casters For Small Trolley Carts
| Wheel Tread: | Smooth |
|---|---|
| Load Capacity: | Up To 128 Lbs |
| Wheel Width: | 25mm |

