All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ rubber castor wheels ] match 90 Products.
100mm soft Thermoplastic Rubber Heavy Duty Lockable Casters
| Product Name: | OEM 100mm Diamerter Thermoplastic Rubber Wheels Soft Side Brake Heavy Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | 100mm TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
OEM 50mm Swivel Locking Threaded Stem Castors Without Bearing
| Product Name: | YLcaster OEM 50mm Black Rubber Wheel Threaded Stem Swivel Locking Light Duty Casters |
|---|---|
| Style:: | Threaded Stem Rubber Locking Casters |
| Wheel Size:: | 50mm |
Steel Casters 100-300KG Load Capacity With 3-8 Rubber Wheels
| Application: | Industry |
|---|---|
| Load Capacity: | 100-300 KG |
| Feature: | Customable |
TPR Hands Free Side Brake Pedal Swivel 6" Braked Swivel Castors
| Product Name: | 6" Side Brake TPR Wheel Gray Single Pedal Swivel Heavy Duty Casters Supplier |
|---|---|
| Style:: | 6" TPR Side Brake Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
3 Inches PU Casters Wheel Swivel Furniture Grip Ring Stem Castors
| Finish: | Zinc Plated/Grip Ring Stem/Threaded Stem |
|---|---|
| Feature: | Environmental Friendly |
| Usage: | Housing/Office/Small Cabinets/Baby Beds/Trolleys |
Heavy Duty 2.5 Inches Bolt Hole Spacing Trolley Wheels 90-125mm For Carts
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Stem Size: | M12x15mm |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
264lbs Capacity Rigid Rubber Casters 200mm Black Wheel Standard
| Product Name: | Rigid Rubber Casters 200mm Black Wheel Standard Industrial Castors Manufacturer |
|---|---|
| Style:: | Rigid Industrial Casters Rubber |
| Wheel Size:: | 200mm |
4 Inch Soft Rubber Casters Medium Duty Grey TPR Side Lock Swivel Caster Wheels For Hardwood Floors OEM
| Product Name: | 4 Inch Soft Rubber Casters Medium Duty Grey TPR Side Lock Swivel Caster Wheels For Hardwood Floors OEM |
|---|---|
| Style:: | 100mm Side Brake Medium Duty Casters |
| Wheel Size:: | 100mm |
1-4 Inches Tread Width Industrial Wheels For Temperature Range Up To 300°F
| Material: | Steel/ Aluminum/ Plastic/ Rubber |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 2-12 Inches |
| Load Capacity: | Up To 5,000 Lbs |
5 Inch 200kg Capacity Threaded Stem Casters With Roller Bearing
| Product Name: | Factory Price 5 Inch Blue Wheel 200kg Capacity Threaded Stem Locking Elastic Rubber Casters With Roller Bearing |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Stem Brake Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 5inch |

