All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ rubber castor wheels ] match 90 Products.
Industrial-grade Casters 3 Inch Wheel Width 5-3/4 Inch Overall Height for Heavy-duty Applications
| Bolt Hole Size: | 1/4 Inch |
|---|---|
| Wheel Color: | Gray/ Red/ Blue/ Orange/ Green/ White |
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
90mm-125mm Height Trolley Wheels Heavy Duty 4 X 4.5 Inches Plate Size for Trolley Cart Heavy Duty Long-lasting
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Bearing: | Ball Bearing |
Heavy Duty Trolley Cart Caster Wheels 3 Inch Steel for Heavy Loads and Rough Terrain
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
| Load Capacity: | 200-500kg |
4 Inch Medium Duty Casters with Bolt Hole Size of 1/4 Inch and Gray/ Red/ Blue/ Orange/ Green/ White Wheel
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 4 Inch |
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
Noiseless And Wear Resistant Trolley Wheels With M12x15mm Threaded Stem
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Height: | 90mm-125mm |
| Bearing: | Ball Bearing |
Capacity Casters 4 Inch Wheel Diameter Top Plate Swivel Radius 3-1/2 Inch For Heavy Loads And High Weight Capacity
| Top Plate Swivel Radius: | 3-1/2 Inch |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Wheel Width: | 3 4 5 6 Inch |
Black / Blue / Green Rubber Swivel / Fixed / Brake Casters For Indoor / Outdoor Application 3-8 Non Marking
| Color: | Black/Blue/ Green |
|---|---|
| Type: | Swivel/Fixed/Brake Casters |
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
4 Inch Lockable Bolt Hole Type Soft TPR Castors Grey Wheel Trolley Casters
| Product Name: | 4 Inch Lockable Bolt Hole Type Soft TPR Castors Grey Wheel Trolley Casters |
|---|---|
| Style:: | Soft Rubber Medium Duty Casters |
| Wheel Width:: | 32 Mm |
TPR Top Plated Heavy Duty Wheel Caster for Heavy Equipment in Industrial Settings
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Bolt Hole Spacing: | 2.5 Inches |
250mm Rubber Casters 10 Inch Black Wheel Bolt Hole Type Swivel Brake Castors
| Product Name: | 250mm Industrial Rubber Casters Black Wheel Bolt Hole Type Swivel Brake Castors Factory China |
|---|---|
| Style:: | Bolt Hole Industrial Rubber Casters |
| Wheel Size:: | 10 Inch |

