All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ rubber castor wheels ] match 90 Products.
200-500kg Capacity Swivel Caster Wheels 3/4/5/6/8 Inch Load Bearing Casters
| Height: | 90mm-125mm |
|---|---|
| Load Capacity: | 200-500kg |
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
2-8 Inch Industrial Caster Wheels With Brake Load Capacity 100-300 KG
| Application: | Industry |
|---|---|
| Color: | Black/Blue/ Green |
| Wheel Diameter: | 3-8 Inches |
150x50mm Black Rubber Wheel Swivel Lock Heavy Duty Cast Iron Core Rubber Trolley Caster Wheels
| Product Name: | 150x50mm Black Rubber Wheel Swivel Lock Heavy Duty Cast Iron Core Rubber Trolley Caster Wheels Wholesales |
|---|---|
| Style:: | 150mm Side Brake Caster |
| Wheel Size:: | 150x50mm |
6" Soft Elastic Wheel Medium Duty Swivel Plate Casters Wheels 350kg Capacity
| Product Name: | 6" Blue Soft Elastic Wheel Swivel Plate European Medium Duty Rubber Casters Whoelsales China |
|---|---|
| Style:: | Elastic Rubber Swivel Industrial Casters |
| Wheel Size:: | 6" |
Heavy Duty Trolley Caster Wheels 100x50mm 4 inch Swivel Plate Casters Black Iron Core Rubber
| Product Name: | 100x50mm 4 Inch Swivel Plate Casters Black Iron Core Rubber Heavy Duty Trolley Caster Wheels Supplys |
|---|---|
| Style:: | 100mm Iron Rubber Caster |
| Wheel Size:: | 100mm |
50MM Single Gray TPR 132LBS Load Capacity Rubber Casters
| Product Name: | WBD Supplys 50MM Single Gray TPR Wheel 132LBS Load Capacity For Light Duty TPR Casters |
|---|---|
| Style:: | 50mm TPR Single Wheel |
| Wheel Color:: | Grey |
5 Inch Wheel Width Zinc Plated Medium-load Casters for Medium-load Applications
| Overall Height: | 5-3/4 Inch |
|---|---|
| Brake Type: | Side Lock |
| Finish: | Zinc Plated |
200mm Diameter Soft TPR Fixed Heavy Duty Ball Bearing Wheels
| Product Name: | 200mm Diameter Large Size Soft TPR Wheel Gray Fixed Heavy Duty Casters Manufacturer China |
|---|---|
| Style:: | 200mm TPR Fixed Heavy Duty Casters |
| Wheel Size:: | 20cm |
Heavy Duty Trolley Wheels With Ball Bearing 90mm-125mm
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Type: | Threaded Stem/Top Plated |
| Stem Size: | M12x15mm |
Threaded Stem Mounting Type Rolling Castors With Load Capacity 5000 Lbs
| Overall Height: | 2-12 Inches |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing/Precision Ball Bearing/Delrin Bearing/Sleeve Bearing |
| Temperature Range: | Up To 300°F |

