All Products
-
Light Duty Casters
-
Medium Duty Casters
-
Heavy Duty Casters
-
Industrial Casters
-
Trolley Wheels Heavy Duty
-
Furniture Casters
-
Medical Casters
-
Rubber Casters
-
Polyurethane Casters
-
Nylon Casters
-
Super Heavy Duty Casters
-
Stainless Steel Casters
-
Scaffolding Wheels
-
Workbench Casters
-
Foldable Platform Trolley
-
More Products
Keywords [ industrial transport caster wheels ] match 336 Products.
Double Ball Bearing Workbench Casters 2.5 Inch Wheels Corrosion Resistance
| Load Capacity: | 300 Lbs |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Color: | Black |
Red Heavy Duty Casters 837lbs Load Capacity Ball Bearing Iron Wheel Center Zinc Painted
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Type: | Heavy Duty Casters |
Heavy Duty Red Iron Wheel Center Ball Bearing Casters Up To 837lbs Load Capacity Zinc Painted
| Bearing: | Ball Bearing |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
Heavy Duty Zinc Painted Casters With Polyurethane Wheels Up To 837lbs Load Capacity Dual Ball Bearings
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
|---|---|
| Type: | Heavy Duty Casters |
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
Heavy Duty Gray Polyurethane Casters With 300 Lbs Load Capacity
| Mounting Plate Size: | 3-3/4 X 3-3/4 Inch |
|---|---|
| Bearing Type: | Ball Bearing |
| Load Capacity: | 300 Lbs |
Load Capacity Red Industrial Caster With Dual Ball Bearings Zinc Painted 837lbs Wheel Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Wheel Bearing: | Dual Ball Bearings |
| Bracket Surface Treament: | Zinc Painted |
Ball Bearing Medium Duty Casters Zinc Plated Side Lock Brake 180 F Temperature Range
| Bearing Type: | Ball Bearing |
|---|---|
| Finish: | Zinc Plated |
| Temperature Range: | 0 To 180 Degrees F |
Heavy Duty Red Polyurethane Casters Zinc Painted Bracket 837lbs Load Capacity
| Load Capacity: | Up To 837lbs |
|---|---|
| Bearing: | Ball Bearing |
| Wheel Material: | Polyurethane |
Solid Core Wheel Ball Bearing Casters American Type Plate Mounting 2
| Wheel Material: | PA |
|---|---|
| Installation Method: | Screw-In |
| Bearing Type: | Ball |
Steel Heavy Duty Swivel Caster 2000 Lbs Load Capacity 3.5 Inch Swivel Radius
| Caster Type: | Heavy Duty |
|---|---|
| Plate Size: | 4 X 4.5 Inches |
| Style: | Super Heavy Duty Steel Caster |

